Print this page
Perşembe, 01 Kasım 2018 00:00

Ankara’da Lojistik Zirvesi ve Fuarı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

TK Taşımacılık ve Lojistik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği denetiminde 11-13 Ekim tarihlerinde Ankara-Kazan Lojistik Üssü’nde düzenlenen “Ankara Lojistik Zirvesi ve Fuarı”na katıldı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun’un açılışını yaptığı ve Ankara Lojistik Üssü'nün uluslararası tır parkında yaklaşık 6 bin metrekarelik bir mekânda düzenlenen fuar organizasyonuna, 104 kurum ve kuruluş ile 5 bin ziyaretçi katıldı.

Ankara’da ilk defa düzenlenen fuarda bir araya gelen lojistik firmaları, yük taşıyıcıları, kargo firmaları, karayolu, demiryolu, hava, denizyolu yolu taşımacılığı yapan firmalar ve liman işletmecileri; yeni servis ve hizmetlerini tanıtma, iş bağlantıları kurma, tüm taşımacılık modları ve sektördeki yatırımlar gibi konuları değerlendirme imkanı buldular.

TK Taşımacılık ve Lojistik…

Ülkemiz; Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika arasında bir aktarma merkezi ve köprü oluştururken bu denli avantajlı ülkenin merkezinde yer alan bir şehir olan Ankara, hızlı tren ve karayolu ağı ile lojistik sektöründe de Anadolu'nun dünyaya açılan kapısı olma yolunda ilerlerken TK Taşımacılık ve Lojistik de bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmaktadır.

Fuar organizasyonunun gerçekleştirildiği "Ankara Lojistik Üssü", 700 bin m2 yerleşim alanı üzerine kurulu, Avrupa standartlarında hedeflenen ve gerçekleştirilen, Türkiye'nin ilk Uluslararası Taşımacılık Üssüdür. Üs merkezinde ofis ve ticari faaliyet alanları, tamir-bakım ve akaryakıt istasyonu, araç muayene istasyonu, Gümrük idaresi ve denetimi altındaki antrepo ve depolar, tır ve kamyon parkları bulunmaktadır. İleriki günlerde de Ankara Lojistik Üssü’nde TK Taşımacılık ve Lojistik’e ait bir irtibat bürosu açılacak olup lojistik faaliyetler daha verimli ve etkin bir şekilde buradan takip edilecektir.

 

 

Read 1279 times Last modified on Perşembe, 01 Kasım 2018 06:50
Super User

Latest from Super User

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…