Çarşamba, 07 Kasım 2018 00:00

Çubukcu; “Dileğimiz, önemli işbirliklerine imza atmak”

Written by 
Rate this item
(0 votes)

İncelemelerde bulunmak üzere Türkiye’de bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Guizhou Bölgesel Yönetimi Tarım Komisyonu Delegasyonu, İstanbul’da gerçekleştirilen konferansta tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.

Çin Halk Cumhuriyeti Guizhou Bölgesel Yönetimi Tarım Komisyonu delegasyonu bir dizi incelemede bulunmak üzere ülkemizi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında tarım sektörü temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da bir konferans düzenlendi.

Türkiye ile sağlam temellere dayalı deneyim paylaşımının amaçlandığı konferansa Tarım Kredi Kooperatiflerini temsilen katılan Tekirdağ Bölge Müdürü Ergin Çubukcu konferansta, tarım sektörü içerisinde Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeri, önemi ve çalışma koşulları konularında bilgi paylaşımında bulundu.  

Delegasyona seslenen Çubukcu; “Tarım Kredi Kooperatifleri 155 yıllık geçmişiyle ülkemizin en köklü ve büyük çiftçi kuruluşudur. Biz kendimizi Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak tanımlamaktayız.  Misyonumuz; ortaklarımızın ve genel anlamda Türk çiftçisinin her türlü ihtiyacını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlayarak ürünlerini pazarlamak ve Türk tarımını çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir en üretken sektör yapmak; Vizyonumuz ise Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri, çiftçilerin sosyoekonomik güvencesi olmaktır. Bu misyon ve vizyon çerçevesinde kurumumuz, siz ve sektörün muhtelif paydaşlarıyla her türlü işbirliğine hazırdır” ifadelerini kullandı.

Konferansa sağladığı katkıdan dolayı Guizhou Bölgesel Yönetimi Vali Yardımcısı Wu QIANG tarafından kendisine katılım plaketi verilen Çubukcu, “Siz değerli misafirlerimizi ülkemizde ve bölgemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Dileğimiz odur ki tarımsal faaliyetler konusunda önemli işbirliklerine imza atarız.” dedi.

Konferans bitiminde Çatalca Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret eden Çin Heyetini Tekirdağ Bölge Müdürü Ergin Çubukcu, Bölge Müdür Yardımcısı Neşe Sarılgan, kooperatif çalışanları ve çok sayıda üretici karşıladı. Çin heyetine kooperatifçilik faaliyetleri,  kooperatiflerin fiziki ve idari yapısı, kooperatif ortak ilişkileri, pazarlama ve satış konularında bilgi verildi.

Zeki YILDIRIM / TEKİRDAĞ

Read 794 times Last modified on Çarşamba, 07 Kasım 2018 10:50

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…