Print this page
Çarşamba, 07 Kasım 2018 00:00

Gaziantep’te Gübre Dağıtımları Sürüyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi tarafından Tarım Kredi Kooperatiflerinden tedarik edilen 2 bin ton gübre ilçe çiftçilerine dağıtıldı.

Gübre dağıtım törenine; AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Güzel, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak ve çok sayıda çiftçi katıldı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Bugün burada Şahinbey Belediyemiz, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğümüz, Şahinbey İlçe Tarım Müdürlüğümüz ve diğer hazirunun ortaklaşa gerçekleştirdiği bir projeyi icra ediyoruz. Milletin efendisi olan köylümüze, çiftçimize hizmet etmek için bulunuyoruz. Köylüye, çiftçiye hizmet etmekten daha güzel ne olabilir. Çiftçimize yönelik yapmış olduğumuz bu hizmetler devam edecek. Bu arpa, buğday tohumu ve gübrelerin çiftçilere dağıtımının sağlanması belediyelerimizin büyük başarısıdır. Belediyeler artık sadece yol yapmıyor. Sosyal tesis yapımından tutun da gübre dağıtımına kadar çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor.” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da hizmeti çiftçinin ayağına getirdiklerini belirterek; “Öncelikle ben gübre dağıtımımızın çiftçimize hayırlı olmasını diliyorum. Çiftçimizin bizden, önce buğday ve arpa tohumu talebi olmuştu. 2 bin ton buğday, arpa tohumu dağıttık. Daha sonra çiftçimiz bize gübre desteğine ihtiyacımız var deyince biz de baş üstüne dedik. O nedenle Şahinbey ilçesindeki çiftçimize gübremizi de dağıtıyoruz. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 5 bin 650 çiftçimize bu desteği sağlıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından üreticilere gübre dağıtımı yapıldı.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP

 

Read 1755 times Last modified on Çarşamba, 07 Kasım 2018 10:51
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…