Print this page
Perşembe, 17 Ocak 2019 00:00

Tarım Kredi, Mersin’de Ürünleri Zarar Gören Çifçilerin Yanında

Written by 
Rate this item
(2 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Hatay ili Kırıkhan, Antakya, Serinyol, Kumlu ile Reyhanlı ilçeleri ile Adana ili merkezi ve Ceyhan ilçesinde 15 Ocak 2019 tarihinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtınadan ötürü tarımsal ürünler zarar gördü.

Yağış ve fırtınanın etkisiyle ekili alanlar, meyve bahçeleri ve seralar büyük ölçüde hasar gördü. Kooperatif ortakları ile tarımsal üreticilerin yaşamış oldukları acıyı paylaşmak ve yerinde incelemeler yapmak için, Bölge Birliği yetkileri bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Üreticilerle yapılan görüşmede; buna benzer doğal afetlerin her zaman yaşanabileceği, bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden zamanında alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Özellikle, tarımsal ürünlerin doğal afetlere karşı güvence altına alınması için tarım sigortaları kapsamında poliçe yapılması gerektiği ifade edildi.

Yetkililer, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman çiftçilerin yanında olunduklarını ifade ederek, ürünleri zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Read 1503 times Last modified on Pazartesi, 21 Ocak 2019 06:56
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…