Pazartesi, 25 Mart 2019 00:00

Erzurum Bölgede Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Erzurum Bölge Birliğince üreticilere, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da ‘Tarımsal Finans Çalıştayı Eylem Planı ve Strateji Eylem Planı’ kapsamında ‘Finansal Okuryazarlık Eğitimi (FODER)’ verilmeye devam ediliyor.

Üreticilerin finansal okuryazarlık konusunda bilinçlendirilmelerini sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunulması amacı ile Erzurum Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan illerinde eğitim verildi. Söz konusu illerdeki 526 ortağa Bölge Birliği Yönetmen Yardımcısı Mehmet Alper Akan tarafından finansal okuryazarlık eğitimi verilmişti.

Yönetmen Yardımcısı Akan tarafından verilen eğitimler, 2019 yılında da; finansal hedef belirleme, aile ve işletme bütçesi oluşturma, birikim, yatırım seçenekleri, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği faaliyetleri ile sigortacılık konularında sürdürülüyor.

Bölge Müdürü Ali Karaarslan konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “2018 yılında verilen eğitimler 2019 yılında da devam edecek. 2019 yılı içerisinde yaklaşık 2 bin 69 üreticiye eğitim vermeyi planlıyoruz.” dedi.

Erzurum Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Tesislerinde başlatılan finansal okuryazarlık eğitimine, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım, Erdinç Dişoğlu, Bölge Birliği ve kooperatif çalışanları ile çok sayıda üretici katıldı.

Sırrı GÜL / ERZURUM

 

Read 666 times Last modified on Pazartesi, 25 Mart 2019 12:27

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…