Çarşamba, 03 Nisan 2019 00:00

Tarım Kredi Faaliyetleri, Kariyer Gününde Anlatıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ‘Kariyer Günü’ etkinliğinde, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürü Ali Karaarslan katılımcılara Bölge Birliği ile kooperatif faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.

Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen Ziraat Fakültesi ‘Kariyer Günü’ etkinliğinde Bölge Müdürü Ali Karaarslan, katılımcılara Erzurum Bölge Birliği ve Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi ve ortaklara verdiği hizmetler hakkında sunum yaparak, Ziraat Fakültesi öğrencilerinin Tarım Krediler ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin her köşesinde örgütlenmiş bir kurum olduğuna vurgu yapan Bölge Müdürü Karaarslan, “Hizmet götürdüğümüz sektör emeğin ve alın terinin en kutsal olduğu sektördür. Türk çiftçisinin geçimini kolaylaştıran, emeğinin karşılığını bulmasını sağlayan bir kurumuz.” diyerek çiftçi ve ortaklara kooperatifler aracılığıyla verilen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çelik ise, “Bu etkinliklerle tarım sektöründe başarılı akademisyen, yönetici veya özel sektör temsilcileriyle öğrencileri bir araya getiriyoruz. Böylelikle Ziraat Fakültesi öğrencilerinin tarımla iştigal eden kurum ve kuruluşları yakından tanımaları, mesleğini başarılı bir şekilde icra eden meslek büyüklerinin bilgi ve tecrübesinden faydalanmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Daha sonra, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Çelik, kariyer günü etkinliğine yapmış olduğu katkılardan dolayı Erzurum Bölge Müdürü Ali Karaarslan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Ayrıca, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi kariyer günü etkinliğinde, stant açılarak Tarım Kredi şirketlerinin ürünleri sergilenerek satışı yapıldı.

Kariyer Günü Etkinliğine, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ömer Çomaklı, rektör yardımcıları, dekan yardımcıları, öğretim görevlileri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Şeraffettin Çakal, Tarım Sigortaları (TARSİM) Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdür Yardımcısı Erdinç Dişoğlu, tarım kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin yetkilileri, ziraat fakültesi öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Sırrı GÜL-ERZURUM

Read 1129 times Last modified on Çarşamba, 03 Nisan 2019 13:42

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…