Print this page
Çarşamba, 22 Mayıs 2019 00:00

Şanlıurfa Bölgede lisanslı depoculuk ve makarnalık buğday alımı toplantısı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Şanlıurfa Bölge Birliğinde kooperatif yetkililerine lisanslı depoculuk ve makarnalık buğday alımı ile ilgili toplantı düzenlendi.

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği arasında makarnalık buğday alımı ve satışına yönelik ticari işbirliğine ilişkin imzalanan protokol çerçevesinde Şanlıurfa Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde yapılması planlanan Makarnalık Buğday alımı ve Lisanslı Depoculuk konularına ilişkin bir toplantı yapıldı.

Toplantıya, Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanlığı Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürü Mehmet Erol, Şanlıurfa Bölge Birliği Bölge Müdür Yardımcısı İdris Akkaya, Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Yönetmeni Yasin Dursun, Bölge Birliği Yetkilileri ve Kooperatif personeli katıldı.

Toplantının birinci kısmında Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği ile işbirliği kapsamında makarnalık buğday alım süreci görüşülmüş ve Makarnalık Buğday alımı gerçekleştirecek personelin bilgi düzeyinin artırılması ve sahada ürün alım alışkanlığı kazandırılması amaçlarıyla Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği üyesi firma yetkililerince Tarım Kredi Kooperatifleri personeline yönelik eğitimler düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Toplantının ikinci kısmında ise Pazarlama Daire Başkanlığı Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürlüğü yönetmeni Yasin Dursun tarafından Lisanslı Depoculuk sistemi, Desteklemeler, Elektronik Ürün Senedi ve Lisanslı Depolarda ürün muhafazası hususlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Read 1700 times Last modified on Pazartesi, 17 Haziran 2019 12:20
Erdem Aksu

Latest from Erdem Aksu

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…