Print this page
Perşembe, 30 Mayıs 2019 00:00

Doludan ürünleri zarar gören çiftçilere geçmiş olsun ziyareti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan; Samsun, Amasya ve Ordu illerinde meydana gelen dolu yağışı nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçilerin hasar tespitleri devam ediyor.

Samsun’un Tekkeköy ve Çarşamba, Ordu’nun Ünye, Kumru, Çaybaşı ve Fatsa, Amasya’nın Merzifon ve Suluova ilçelerinde etkili olarak, çiftçilerin ürünlerinde zarara sebep olan dolu yağışı nedeniyle tarım sigortaları kapsamında 718 ortağın hasar ihbarları yapıldı.

Amasya Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker, TARSİM Karadeniz Bölge Müdürü Bülent Yaşaroğlu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdür Yardımcısı İsmail İdiz, Sigorta Yönetmenliğinden Ali Şükrü Karataş ve kooperatif yetkililerinden oluşan heyet, Amasya’da dolu yağışından etkilenen üreticileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunuldu.

Meydana gelen dolu yağışının en fazla etkili olduğu Sarıbuğday Tarım Kredi Kooperatifine bağlı Aktarla köyü ile Suluova Tarım Kredi Kooperatifine bağlı Kapancaağıl köyünde üreticilerle bir araya gelen heyet, çiftçilerin talep ve beklentilerini dinleyerek, üreticilere tarım sigortasının önemini anlattı.

Burak ÇALIK / SAMSUN

Read 1234 times Last modified on Pazartesi, 17 Haziran 2019 12:18
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…