Pazartesi, 17 Haziran 2019 00:00

Tarım Kredi yine üreticinin yanında

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Çukurova Bölgesinde yılın ilk buğday hasadında alım yaparak çiftçinin hasat heyecanını paylaşan Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, hasat döneminde Çukurova Havzasında buğday hasadı yapan ortakları ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmede bulunan Eyice, “2019 yılında sözleşmeli üretim yaptığımız ortaklarımızdan ve lisanslı deposu bulunan özel firmalara elektronik ürün senedi ile aldığımız ekmeklik buğday miktarı şu ana kadar 5 bin tonun üzerine çıkmıştır ve bu miktar daha da artacaktır. Son yıllarda Mersin’den Osmaniye’ye kadar alım yaptığımız başta buğday, soya, mısır, ayçiçeği, yaş meyve ve sebzenin yanına yeni ürünler de ekleyerek, alım faaliyetlerimizi arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

Üreticilerin, ürün yetiştirmekten ziyade ürünü pazarlama esnasında mağduriyet yaşadıklarına dikkat çeken Eyice, “Biz de bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında,  piyasada rekabeti artırmayı ve ürünün pazarlarda gerçek değerine satılmasını sağlamayı amaçlıyoruz”  ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin her geçen gün sahada daha aktif olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Eyice, ortakların üretimden hasada kadar her an yanlarında olduklarını belirterek, Çukurova’da üretim yapan tüm çiftçilere, “Bu güce sen de ortak ol” çağrısı yaptı.

Semra GÜRGENÇ / MERSİN

 

 

Read 1359 times Last modified on Pazartesi, 17 Haziran 2019 12:13

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…