TARNET’in Yönetim Sistemi Yeterliliği Onaylandı

TARNET’in, süreçlerine, yasal gereklere ve müşterilerine yönelik faaliyetleri kapsamında yönetim sistemi yeterlikleri bir kez daha onaylandı.

TARNET kuruluşundan bu yana icra ettiği tüm çalışmalarında müşteri memnuniyeti politikasını ön planda tutarak, var olan sistemdeki bilgi güvenliği süreçlerini ve dokümantasyonu minimum değişiklik ile uyumlu hale getirmek yerine sistemini bastan sona ele alıp yeni entegre yönetim sistemine uyumlu hale getirdi.

Uzun soluklu bir çalışma sonrasında, üst yönetim desteği ile beraber yeniden bir yapılandırma gerçekleştiren TARNET, risklerin ve fırsatların değerlendirilerek kurumsal ihtiyaçların karşılanacağı öngörülen yeni yapıda; personelin eğitimi, risk değerlendirmeleri, iş etki analizleri ve tatbikatlarla yönetim sistemi beklentilerini sağlayacak şekilde güncelledi.

Uyguladığı sistematiğin entegre yönetim sistemine, uygun hale getirilmesi ve belgelendirilmesi için çalışmalarını başlatan TARNET, kısa sürede bu sistemin tüm gerekliliklerini yerine getirerek bağımsız denetim firması Denetik tarafından yapılan denetimlerden başarıyla geçip akredite belgelerini almaya hak kazandı.

TARNET, entegre yönetim sistemi çalışmaları ile:

  • Yönetim sistemlerinin sürekli iyileştirilmesi, sürekliliğinin sağlanması, uygun teknolojileri kullanarak hizmetin zamanında ve doğru verilmesi, müşteri memnuniyetinin arttırılması gibi yaklaşımları kapsayan ISO 9001,
  • Bilgi güvenliği yönetim sisteminin, gizlilik bütünlük kullanılabilirlik ve erişilebilirlik yaklaşımlarını sürekli iyileştirmeyi ilke edinerek ISO 27001,
  • Bilgi teknolojileri hizmet yönetim sisteminin, planlama, eğitim, gözden geçirme, araştırma yapma, finansal kontrol, servis ve sistemlere erişim risklerinin yönetilmesi ile ISO 20000,
  • İş sürekliliği yönetim sisteminin: şirket prestijini korumak, güvenilirliğini arttırmak, iş kesintilerini en aza indirgemeyi amaçlayan çalışmaları ile ISO 22301 belgelerini almaya hak kazandı.

Düzenlenen belge töreninde Denetik Belgelendirme Genel Müdürü Adnan Karadaş belgeleri takdim ederken, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği iştiraklerinden TARNET’in başarısının örnek nitelikte olduğunu ifade etti. Belgeleri, TARNET Bilgi Güvenliği, Sistem ve Proje Müdürü ve Yönetim Temsilcisi Babür Bilgehan aldı.

Bilgehan, belge almak kadar yeterlilikte sürekliliğin kazanılmasının da önemli olduğunu vurgularken, tüm çalışma grubuna teşekkür etti ve TARNET’in yeni başarılara imza atma konusunda başarılarının devamını diledi.

 

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…