Cuma, 06 Eylül 2019 00:00

Balıkesir Bölgede ürün alımları devam ediyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliğine bağlı Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illerindeki çiftçilerin ürettikleri arpa, buğday, çeltik, dane mısır, sebze, meyve, silajlık mısır, zeytin, zeytinyağı, büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımları hız kesmeden sürüyor.

Ürün alımlarını yerinde inceleyen Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, “Balıkesir Bölge Birliği olarak çiftçilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu alımlar sayesinde çiftçilerimizin yanında yer aldığımızı bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

“Amacımız değerli çiftçilerimizin desteğimizi her daim hissetmeleri” diyen Eyice, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz yıl bu dönemde, takriben 21 milyon 600 bin adet/kg miktarında ürünü 20 milyon 800 bin TL olarak değerlendirmiş bulunmaktayız. Bu yıl ise 24 milyon 600 bin adet/kg miktarda 29 milyon 500 bin TL tutarında ortaklarımızdan ürün aldık.

2018 yılı için toplam 62 milyon TL değerinde ürün alımı yapılırken, 2019 yılı için hedefimiz en az 100 milyon TL. Önümüzdeki süreçte bu hedefimizi bölgemizde hasat dönemi olan; yağlık ayçiçeği, silajlık mısır, zeytin, sebze ve meyve gibi ürünlerin de katkısıyla kooperatifler ve saha elemanları vasıtasıyla elde edeceğiz.

Hedeflerimiz arasında, ülke topraklarının daha verimli kullanılması adına çiftçilerimizin her konuda daha bilinçli hareket etmesini sağlayarak ekonomimize katkıda bulunmak ve bunların yanında çiftçilerimizi, meşakkatli işlerinin yanında bir de pazar aramak zorunda bırakmamak ve onların piyasa şartlarına uyum sağlamasına yardımcı olarak geleceğe güvenle bakmasını sağlamak yer alıyor.”

Read 1111 times Last modified on Cuma, 06 Eylül 2019 08:40

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…