GÜBRETAŞ’ın 66. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’nin 2017 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı, 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Şirketimizin İstanbul-Kadıköy’deki Genel Müdürlük binasında yapılan toplantıya, ana hissedarımız Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve GÜBRETAŞ yöneticileri ile pay sahipleri katıldı.

Genel Kurul’da selamlama konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin en büyük şirketi olan GÜBRETAŞ’ın, köklü tecrübesiyle başarı ivmesini 66. yıla ulaştırdığına dikkat çekti. Şirketin son yıllarda oluşan güçlü vizyonu sayesinde Türkiye’nin büyük markaları arasında üst sıralara yükseldiğini kaydeden Poyraz, bunu sürdürmek için emek verildiğini ifade etti.

Şirketin 2017 faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapan Genel Müdür İbrahim Yumaklı ise GÜBRETAŞ’ın, sektör ve Türkiye açısından çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha satış rekoruyla tamamladığını söyledi. Sektördeki gelişmelerin yanı sıra GÜBRETAŞ’ın gerçekleşen faaliyetleri ve 2018 hedefleri hakkında da bilgiler veren Genel Müdür Yumaklı, “Ortaklık yapısı itibariyle ülkemizdeki çiftçilere ve yüzde 100 halka ait bir şirket olarak, her alanda sektöre öncülük etmeye ve topraklardan aldığımız gücü yine bu ülkenin insanı için değer olarak sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Olağan Genel Kurul oturumu başladı. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Güngör’ün başkanlığında yapılan toplantı, Ticaret Kanunu ve SPK mevzuatı gereğince fiziki ve elektronik ortamda aynı anda açılarak, gündem maddelerinin görüşülüp oylanmasına geçildi.

Genel Kurul’daki diğer maddelerin oylaması yapıldıktan sonra iyi niyet ve temenni konuşmaları alınarak Genel Kurul Toplantısı sona erdirildi.

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…