Pazartesi, 30 Eylül 2019 00:00

Mersin Bölgede değerlendirme toplantısı yapıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Mersin Bölge Birliğine Bağlı Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerinde hizmet vermekte olan 107 birim kooperatifin 1. derece yetkililerinin katılımı ile Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Bölge birliğine bağlı kooperatiflerin Ağustos ayı itibarıyla faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıya, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Celep, Genel Müdür Yardımcıları Ahmet Bağcı ve Mehmet Okan Ateş, Tedarik Daire Başkanı Veli Altunkaş, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Mersin Bölge Müdürü Caner Çelebi, Pazarlama Müdürü Emir Gaffar Ateş, Mersin Bölge Birliği Müdür Yardımcıları İsmail Göksenin Türkmenoğlu, Mehmet Okkan ve Ebubekir Kurt ile bölge birliği personeli katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, ülkemizde tarımın gayrı safi milli hasıladan aldığı payın giderek arttığını ve yapılan desteklemelerle daha da iyi duruma geleceğini ifade eden Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülkemizde tarım sektörünün merkezinde olduğunu söyledi.

Üreticilerin tarımsal girdileri daha uygun fiyatla satın alabilmeleri için Tarım Kredi Kooperatiflerinin üstüne düşen her görevi en iyi şekilde yapacağının altını çizen Poyraz, “Ortaklarımızın ürettiği ürünleri sözleşmeli üretim ve ürün alımı yöntemleriyle değerlendirerek, bilinçli tarımsal üretim ile verimdeki artışla bunu sağlayacağız” dedi.

Poyraz ayrıca çok kısa zaman zarfında ülkemizin çeşitli yerlerine kooperatif marketlerin kurulacağını ve bu marketler sayesinde çiftçilerin ürünlerini direkt olarak tüketiciyle buluşturmayı planladıklarını belirtti.

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş’in yönetimi ve Pazarlama Müdürü Emir Gaffar Ateş’in sunumu ile 2019 yılı Ağustos ayı sonu itibari ile performans ve hedef gerçekleştirme kriterleri kooperatif bazlı değerlendirilerek, kooperatif personeliyle talep ve önerilerine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Başarılar ödüllendirildi

2018 yılı içerisinde en fazla ürün alımı yapan Toprakkale Tarım Kredi Kooperatifi, satışlarını en fazla arttıran Adana Tarım Kredi Kooperatifi ve en fazla iştirak ürünü satan Erdemli Tarım Kredi Kooperatiflerine yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı plaket verildi.

Read 2271 times Last modified on Salı, 01 Ekim 2019 06:23

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…