Pazartesi, 04 Kasım 2019 00:00

Kooperatif çalışanlarına hububat eksperliği eğitimi

Written by 
Rate this item
(6 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Eğitim Müdürlüğü tarafından TMO işbirliği ile Tarım Kredi bünyesinde görev yapan ziraat mühendislerine yönelik 2019 yılı “Hububat Alım Eksperlik Eğitimi” düzenlendi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanlığınca planlanan ve İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen hububat eksperliği eğitimlerinin ilki başladı.

Kooperatif ortaklarından sağlıklı ve uygun kriterlerde ürün alımı yapılabilmesi, fiziki-teknik işlemlerden kaynaklanan olumsuzlukların azaltılması ve fiyatlandırmada istikrarın sağlanması açısından, hububat alımlarının yoğun olduğu Bölge Birliklerine bağlı kooperatiflerde görev yapan personele yönelik Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) işbirliği ile hububat eksperlik eğitimi düzenlendi.

Eğitimin ilk gününde Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürü Mehmet Erol, Yönetmen Oktay Erkılıç ve Eğitim Müdürlüğü Yönetmeni Çiğdem Demir kursiyerlerle görüştü. Kursiyerlere eğitimle ilgili bilgi veren Müdürü Mehmet Erol, teorik olarak verilen eğitimlerle personelin bilgi düzeyini yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Kurum olarak bu gibi eğitimlere önem verdiklerini belirten Erol, “Tarım Kredi Kooperatifleri, 1.625 kooperatifi ile ülke genelinde teşkilatlanmış Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu. Biz ortak ürün değerlendirme faaliyetlerimize özellikle bunu göze alarak hassasiyet gösteriyoruz. Ortaklarımızın emeklerinin karşılığını bulması, vatandaşlarımıza en kaliteli ürünlerin arz edilmesi noktasında ilk adımı ürün alımlarında atıyoruz. Bu bakımdan düzenlediğimiz eksperlik eğitimleri ile kooperatif çalışanı arkadaşlarımızın bilgi ve liyakatini artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Toprak Mahsulleri Ofisi eğitmenlerince verilecek ve 4 dönemde toplam 120 personelin eğitim alacağı kurslara katılan kooperatif çalışanlarına eksperlik belgesi verilecek.

Read 1843 times Last modified on Pazartesi, 04 Kasım 2019 11:57

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…