Perşembe, 07 Kasım 2019 00:00

Rusya Federasyonu Kooperatifleri heyetinden Tarım Krediye ziyaret

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Rusya’nın en büyük kooperatif teşkilatı olan Rusya Federasyonu Kooperatifleri Merkez Birliği (Centrosoyuz) Yönetim Kurulu Başkanı Dmitry Zubov ve beraberindeki heyet, Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Centrosoyuz heyeti, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Tarım Kredinin faaliyetleri, iştirakleri ve teşkilat yapısı hakkında bilgi verildi.

İki kuruluş arasında ileriye dönük gerçekleştirilebilecek işbirliği imkanlarının değerlendirildiği toplantıda Genel Müdür Poyraz misafir heyetin, kurumun çalışmaları ve faaliyetleri hakkındaki sorularını yanıtladı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Centrosoyuz arasındaki işbirliğine Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Tarım Kredi şirketleri hakkında bilgi veren Poyraz, tarımsal üretim girdilerine ilişkin işbirliği yapabileceklerini ifade etti. Üreticiden ürün alırken piyasanın üzerinde fiyat vermeleri, satarken de piyasanın altında satmaları gerektiğine işaret eden Poyraz, “Bu yüzden son dönemde verimliliği arttıran çalışmalara hız verdik. Önümüzdeki dönem en fazla yoğunlaşacağımız alan verimlilik ve tarım teknolojileri olacak” dedi.

Centrosoyuz Yönetim Kurulu Başkanı Dmitry Zubov da gösterilen ilgiye teşekkür ederek, kullandırılan kredilerin yüzde 98 gibi bir oranla geri dönüşü olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Sunumum ardından Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Ulus’ta bulunan Kooperatif Marketini ziyaret eden misafir heyete, kooperatif market çalışmaları ve ürünler hakkında bilgi verildi.

Toplantıya, Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Tarım Kredi Birlik Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz ve Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin de katıldı.

Read 1080 times Last modified on Pazartesi, 11 Kasım 2019 09:16

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…