Salı, 28 Ocak 2020 00:00

“Piyasaya güvenilir ve yerli gıda tedariki sağlıyoruz”

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyaret ederek, iki kurum arasında imzalanan protokol çerçevesinde TDV’ye bağlı yurtlara tedariki planlanan “güvenilir ve yerli gıda” konusunda istişarelerde bulundu.

 Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetleri hakkında Başkan Erbaş’a bilgi veren Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak gıda ürünleri üretimi ve pazarlanmasında fiyat ve kalitede regülasyonu hedeflediklerini söyledi.

 Sözleşmeli üretim ve ürün değerlendirme faaliyetleri ile üreticinin mahsulünü değer fiyatından alıp, güvenilir ve yerli gıda anlayışıyla aracısız bir şekilde vatandaşlarımız ile kamu kurumlarına ulaştırılmasını sağladıklarını ifade eden Poyraz, “Tohumdan sofraya tarımsal üretimin her aşamasında çiftçilerimize destek olarak, güvenilir ve yerli gıdanın piyasaya tedarikini sağlıyoruz. Büyük kurumlarla işbirliklerimizi artırdığımız takdirde, çiftçilerimize daha fazla sözleşmeli üretim imkanı tanıyabiliriz. Diyanet İşleri Başkanlığımız ile de her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

 Kurumsal satış faaliyetleri kapsamında kurumların gıda ve tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik de çalışmalar yaptıklarına işaret eden Poyraz, bu doğrultuda Türkiye Diyanet Vakfı ile protokol imzalandığını ve TDV’ye bağlı yurtlarla kooperatifler arasında sözleşme imzalanması aşamasının tamamlandığını kaydetti.

 Tarımsal üretimin ülkemiz için çok önemli olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Müdür Fahrettin Poyraz’a teşekkür etti.

 Ziyarette, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç ile Kurumsal Satış ve Müşteri İlişkileri Müdürü Yasin Dursun da yer aldı.

Read 1938 times Last modified on Çarşamba, 29 Ocak 2020 07:04

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…