Cuma, 07 Şubat 2020 00:00

Gönüllü gençler Antalya’da “kapya biberi” hasadı yaptı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasındaki “Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü” kapsamında gönüllü gençler, Antalya Aksu’da Tarım Kredi Kooperatifi işbirliğiyle “kapya biberi” hasadı yaptı.

İhracata yönelik önemli bir ürün olan “kapya biberi” hasadı için 13 gönüllü genç Aksu Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Mustafa Atalay’ın “kapya biberi” serasına gitti. Gönüllü gençler, hasada yardımcı olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşarken, ortak Atalay da daha erken hasadı bitirmenin keyfini yaşadı.

Bitki Besleme Uzmanı Dr. Gözde İperk ve Ziraat Mühendisi Ahmet Bakartepe, hasat sırasında gençleri, örtü altı biber yetiştiriciliği, bakım şartları, zararlılarla entegre mücadele yöntemleri hakkında bilgilendirdi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin amacı, işleyişi ve tarım için önemi de gençlere ayrıca anlatıldı.

Kapya biberi hasadına Antalya Tarım İl Müdürlüğü'nden Erdener Altın ve Ahmet Bakartepe; Antalya Bölge Birliği’ne bağlı Aksu Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Leman Soyan ve Müdür Yardımcısı Gamze Nadire Akbulut katıldı.

Hasat sonunda sertifikalarını alan gençler tarımsal anlamda eşsiz bir deneyim yaşadı.

Read 919 times Last modified on Cuma, 07 Şubat 2020 12:33

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…