Gaziantep, fuarlara ev sahipliği yaptı

“11. GAP Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı" (GAPTARIM) ile “16. GAP Gıda Fuarı" (GAPFOOD) Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı.

04-07 Mart tarihlerini kapsayan fuarların açılışına; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Ersoy, Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Gaziantep Bölge Müdür Yardımcıları Levent Uslu ve Hasan Şentürk, ilçe Belediye Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Ekonominin ve savunma sanayisinin ayakta durması gerektiğini vurgulayan Gül, “Cephede gencecik çocuklar, silahlı mücadele sırasında şehit düşerken Gaziantep sanayi ve ticareti ayakta tutmak için çalışıyor. Aslında topyekün mücadele yapıldığını görüyoruz. Gaziantep üreten bir şehir. Burada herkesin katkısı var. Daha iyisini hep birlikte yapacağız.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de gıda güvenliğinin önemine dikkat çekerek; tarımın, toprağın ve suyun korunması gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin bereketli topraklar üzerinde kurulduğunu dile getiren Şahin, "Mezopotamya'nın kalbindeyiz. Doğu Akdeniz'e açılan kapıyız. Çeşitlilik bakımından büyük bir hazinemiz var.” diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği standını ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyet, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…