Tarım Krediden üreticiye organik arı kovanı

Tarım ve Orman Bakanlığının yürürlüğe koyduğu, 'Organik Tarımın Geliştirilmesi Projesi' kapsamında, Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hibe olarak verilen ve tedariği Kahta Tarım Kredi Kooperatifi tarafından yapılan 3 bin adet organik arı kovanı, sahiplerine ulaştırılmak üzere Sincik Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne teslim edildi.

Organik arıcılık ve bal üretiminin yaygınlaştırılması için gerçekleştirilen arı kovanı teslimatına; Sincik Tarım ve Orman İlçe Müdürü Özgür Akar, Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcısı Fatih Turan Çelik, Adıyaman Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcısı Mesut Fıstık, Sincik Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut Öztürk, kooperatif personeli, ortaklar ve arı üreticileri katıldı.

Amaçlarının üreticiye kaliteli ürünü yerinde ve amacına uygun olarak tedarik etmek olduğunu belirten Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcısı Fatih Turan Çelik, “Kooperatif olarak en büyük amacımız üreticinin kalkınmasına destek olmaktır.” dedi.

Öte yandan kovanlarına kavuşan arıcılar da projeden son derece memnun olduklarını dile getirerek, “İnşallah bu tür çalışmaların ilçemizin gelişmesine büyük katkısı olur. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dediler.

Aziz Tuğra / ŞANLIURFA

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…