Yazdır

Suluova’da Hayvanlar Sahiplerini Buldu

0kapakSamsun Bölge Birliğince, Tareks Hayvancılık A.Ş. tarafından tedarik edilen Avrupa menşeli 560 adet besi danası ortaklara teslim edildi.

Samsun Bölge Birliğine bağlı Suluova, Merzifon, Alıcık ve Sarıbuğday Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi olan toplam 560 adet besi danası, Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Tareks Hayvancılık A.Ş. Genel Müdür Yrd. Ali Akkaşoğlu, ilgili kooperatif yetkilileri ve ortakların katılımıyla Amasya ili Suluova ilçesinde teslim edildi.

Bölgede hayvancılığın geliştirilmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, ilk kez bu ölçekte hayvan teslimatı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Doyurucuoğlu, “Hayvancılığın stratejik bir faaliyet olarak giderek önem kazanmasından dolayı bölge birliğimiz, kooperatiflerimiz ve şirketlerimizle işbirliği içerisinde, üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz. Bakanlığımızın hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla yapmış olduğu desteklerden azami ölçüde çiftçilerimizi faydalandırmaya çalışıyoruz. Bugünde teslimini gerçekleştirdiğimiz hayvanların sahiplerine ve ülkemize hayırlı kazanç getirmesini diliyorum.” dedi.

İthal edilen besi danaları kura çekilerek sahiplerine teslim edildi. Kooperatif ortakları, teslim aldıkları besi danalarından memnun olduklarını söyleyerek; yetkililere teşekkür ettiler.

Teslim törenin ardından Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Tareks Hayvancılık A.Ş. Genel Müdür Yrd. Ali Akkaşoğlu ve Tarım Kredi Taşova Yem Fabrikası Yetkilisi Anıl Ak ve ilgili kooperatif yetkililerinin katılımıyla Suluova ilçesinde besicilik yapan örnek çiftçilerle eğitim ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı da kooperatif faaliyetleri, hayvan yetiştiriciliği ve besleme konularında üreticilere bilgi verilerek, soruları cevaplandırıldı.