Print this page
Salı, 23 Temmuz 2019 00:00

Tarım Kredi Kooperatiflerinde planlama ve stok yönetimi eğitimi

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanlığı personeline yönelik “Planlama ve Stok Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

Pazarlama Daire Başkanlığı birim müdürleri, uzman, yönetmen, yönetmen yardımcısı ve servis yetkililerine yönelik eğitimin açılış konuşmasını yapan Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, kurum olarak malzeme stoklarını kullanırlarken tasarrufa da dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Hizmet ve yatırımlarımızda daha hızlı ve etkin performans göstermek için çalışıyoruz. Bu anlamda depolarımızdaki malzemelerin kontrolünde daha tedbirli olmak zorundayız. Stok yönetimi programını içeren bu eğitimimizin çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Merkez Birliği Nurettin Hazar Toplantı Salonunda düzenlenen programa eğitimci olarak katılan makine Mühendisi Metin Çavuşlar, depolamanın maliyet unsuru olduğuna değinerek, katılımcılara stok maliyetinin düşürülmesi ile ilgili bilgi verdi.

Eğitimde tedarik öncesi planlama ve finansman politikası, satın alma, lojistik, depolama/muhafaza ve satışa kadar olan tüm süreçleri kapsayan etkin bir stok yönetimi ve tüm teşkilat birimlerine bilinç oluşturulması için kurumsal performans ve ölçek kriterlerinin içine alınması, stok takibi ile ilgili farkındalığın oluşturulması ve bunu bir kurum politikası haline getirilmesi, depolama için gerekli optimum depolama kapasitesinin tespit edilmesi ve depo yatırımları için doğru kararlar verilmesi, stokların etkin yönetilerek tasarruf sağlanması ve faaliyetlerimizin daha verimli yürütülmesini sağlamak gibi konular anlatıldı.

Read 2152 times Last modified on Salı, 23 Temmuz 2019 08:07
Erdem Aksu

Latest from Erdem Aksu

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…