Erdem Aksu

Erdem Aksu

Sera plastik örtü ve damla sulama sistemleri üretimi alanında faaliyet gösteren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki İmece Plastik, yılın ilk yarısında 6 bin tona yaklaşan tarımsal film üretim miktarı ile kapasite rekoru kırdı.

Küresel boyutta etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, tarımsal üretimin devamlılığı ve güvenli gıda üretiminin stratejik önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Dünyada üretimin sekteye uğradığı bir zamanda Tarım Kredi iştiraki İmece Plastik, yüksek kapasiteli modern üretim teknolojisi ile ülke tarımına hizmet vermeye aralıksız devam etti.

İmece Plastik, 2020 yılı ilk yarısında 6 bin tona yaklaşan tarımsal film üretim miktarı ile en yüksek üretim seviyesine ulaşmış oldu. 30 yıldır sera plastik örtü ve damla sulama sistemleri sektöründe başarıyla hizmet verdiklerini belirten İmece Plastik Genel Müdürü Ferdi Fatih Sever, “Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, çiftçilerimizin ihtiyaçlarına anında ve en uygun şekilde cevap verebilmek adına aralıksız çalışıyoruz. Sahip olduğumuz yüksek kapasiteli modern üretim teknolojisiyle en üst kalitede üretim yapıyoruz. Çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu kazanç ve verim artırıcı ürünleri üretici ile buluşturmaya, yerli ve milli üretim anlayışı ile ülke tarımına ve büyüyen Türkiye ekonomisine değer katmaya, gayretle ve var gücümüzle devam ediyoruz” dedi.

Üretim aralıksız sürüyor

Pandemi sürecinde dünya genelinde üretimin durma noktasına geldiğini belirten Sever, “Tarımsal üretimin devamlılığı bu süreçte büyük önem arz ediyordu. Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi, ülkenin dört bir yanında ortaklarına tarımsal girdi tedariğini aralıksız sürdürdü. Bizler de bu büyük ailenin bir parçası olarak, 30 yıldır ülke tarımına hizmet vermenin tecrübesiyle üretimimize kesintisiz devam ettik. 2020 yılının ilk yarısında kapasite rekoru kırarak 6 bin tona yakın tarımsal film üretimi gerçekleştirdik. Karşılıklı güven, dürüstlük ve açıklık ilkelerine sadık kalarak, sürekli değişime açık, çevreye karşı duyarlı, sektöründe yenilikçi, kaliteli, teknolojiyle uyumlu, yerli ve milli anlayışını benimseyen yapımızla ülke çiftçisinin yanındayız. Tarımsal üretimin sürdürebilmesi için çiftçimizin ihtiyaç duyduğu tarımsal filmleri üreterek, her zaman en hızlı şekilde ve eksiksiz olarak ürünlerimizi ulaştırma gayretiyle tüm hizmet ve faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz” diye konuştu.

Ülkemizin ilk 153 sanayi kuruluşundan biri olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki Tarım Kredi Yem, 2019 yılını 1,1 milyon ton karma hayvan yemi üretimiyle kapatırken, 2020 yılı için de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Gerek kapasite artışları gerekse de yeni yatırımlarla yeni yıla hızlı başlayan Tarım Kredi Yem, Kütahya’da hali hazırda 6 bin 400 ton olan çelik silo kapasitesini iki katından daha fazla artıracak yatırımları tamamladı.

Tarım Kredi Yem Kütahya Şubesi faaliyetlerini ve yeni yatırımlarını yerinde inceleyen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, yeni silo yatırımının bölgede yapılacak ürün alımlarını artıracağını söyledi. Poyraz, “Mevcut durumda 6 bin 400 ton olan çelik silo kapasitemize ilave olarak 8 bin ton yeni çelik silo yatırımıyla Tarım  Kredi Kooperatifleri ortaklarından bu hasat döneminde alabileceğimiz ortak ürün alımı hacmimizi  aynı oranda artırmış bulunuyoruz” dedi.

Genel Müdür Poyraz, yıllık kapasitesi 240 bin ton olan TK Yem Kütahya Şubesi’nce 2019 yılında toplam 207 bin 500 ton karma hayvan yemi üretildiğini kaydetti. Ayrıca yapımı tamamlanan arpa/mısır tahıl yemi (flake) tesisi yıllık kapasitesinin 48 bin ton olduğunu vurgulayan Poyraz, aynı yerleşke içindeki mısır kurutma tesisinin yıllık kapasitesinin ise sezonda günde 1.000 ton olduğunu ifade etti.

 

Daha fazla ürün alımı yapılacak

Bu yıl için ayrıca Elazığ’a 2 bin 400 metreküplük yatay depo yatırımı, Balıkesir’e bakım atölyesi yatırımı ile Ankara Üniversitesi Teknokent içinde yer alan Ar-Ge yatırımı planlandığını kaydeden Poyraz, tüm bu yatırımların 2020 yılı içinde tamamlanacağını belirtti.

Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortaklarına sağladığı önemli hizmetlerden birinin de ortak ürün alımları olduğunu belirterek, “Şirketimiz Tarım Kredi Yem, 2019 yılında 254 bin ton ürün alımı yaparken, 2020 yılında ise bu miktarı 371 bin tona artırmayı planlamıştır. Böylece ortak ürünün hammadde içindeki payı yüzde 23 seviyelerinden yüzde 30 seviyelerine çıkmış olacaktır. TK Yem Kütahya Şubesi tarafından bu hasat dönemi itibari ile hizmete alınacak yeni çelik silo da daha fazla çiftçi ürününün alınarak değerlendirilmesine imkân tanıyacak” dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Sakarya ve Kütahya Bölge Birliklerinin faaliyet alanında yer alan kooperatiflere ziyarette bulundu. Yatırım ve faaliyetleri yerinde inceleyen Poyraz, Tarım Kredi çalışanlarına özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Pandemi sürecinde tarımsal üretimin aksamaması için tüm tedbirleri alarak hizmet veren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, bu süre zarfında planlaması önceden yapılan yatırımların da tamamlanması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Sakarya ve Kütahya Bölge Birliklerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Sakarya Bölge Birliğine giden Poyraz, bölge birliği çalışanları görüştü. Pandemi süresince Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Poyraz, “Temel girdilerin çiftçiye ulaştırılması anlamında hiçbir eksiklik yaşatmadık. Tohumdan ilaca gübreden akaryakıta tedarik sürecini sağlıklı bir şekilde işlettik. Sokağa çıkma yasağı uygulanan bölgelerde dahi İçişleri Bakanlığımızın izniyle ihtiyaç duyulan her noktaya ulaştık. Tarımsal üretimin devamı noktasında biz kooperatiflerimizi açık tutup çiftçilerimizin ihtiyacı olan bu girdileri zamanında temini noktasında bin 622 noktada çalışmalarımız kesintisiz olarak devam etti. Bunun için sizlerin nezdinde tüm Tarım Kredi çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Genel Müdür Poyraz, ziyareti kapsamında Sakarya Bölge Birliğine bağlı Gerede, Çaydut, Yukarısoku ve İzmit Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek çalışanlarla görüştü. Ziyaret esnasında Poyraz’a İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa ve Sakarya Bölge Müdürü Fırat Sungur eşlik etti.

 

Kütahya Bölge Birliği ziyareti

Bölge ziyaretleri kapsamında Kütahya Bölge Birliğine giden Poyraz, burada bölge birliği çalışanlarıyla görüştü. Kütahya’da bulunan Tarım Kredi Kooperatif Market şubesini ziyaret eden Poyraz, Bölge Müdürü Özkan İnci’den faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Üretici ile tüketici, pazarla üretim arasındaki bağın sağlıklı kurulması gerekliliğine vurgu yapan Poyraz “Şuan için ülke genelinde 93 markete ulaştık. 2021 yılı sonuna kadar da 500 markete ulaşmayı hedefliyoruz. Burada yalnızca ortaklarımızın ürünlerini değerlendirmiş olmakla kalmıyor aynı zamanda vatandaşlarımıza da kaliteli ürünlere uygun fiyatla ulaşmalarını sağlıyoruz. Gıda sektörü için kalite ve fiyat konusunda bir denge görevi yerine getiriyoruz. Yaşadığımız pandemi süreci ne kadar önemli bir vazifemiz olduğunu gözler önüne serdi. Market çalışanlarımıza da özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kütahya Bölge Birliğine bağlı Domaniç, Çamlıca, Tavşanlı ve Çobanköy Kooperatiflerini de ziyaret eden Poyraz, kooperatif çalışanlarıyla görüştü.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği

 

GELİŞTİRİLMİŞ PAZAR BAĞLANTILARI İLE MÜLTECİLERE VE TÜRKİYE VATANDAŞLARINA KAYITLI TARIM İSTİHDAMI DESTEĞİ PROJESİ KAPSAMINDA

SATIN ALMA UZMANI

İSTİHDAMI DUYURUSU

 

İLGİ BİLDİRİMİNE DAVET

 

Proje No: P171543

Proje Adı: Geliştirilmiş Pazar Bağlantıları ile Mülteciler ve Türkiye Vatandaşlarına Kayıtlı Tarım İstihdamı Desteği Projesi

Proje Süresi: Haziran 2020 – Haziran 2024

Başvuru Numarası: CS3.1-02

İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi (web): 27.05.2020

Son Başvuru Tarih ve Saati: 9 Haziran 2020 tarihinde saat 18.00

 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Geliştirilmiş Pazar Bağlantıları ile Mülteciler ve Türkiye Vatandaşlarına Kayıtlı Tarım İstihdamı Desteği Projesi için AB Sığınmacı Mali İmkan Fonu kapsamında Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (Dünya Bankası) ile Avrupa Birliği’ne proje başvurusu kabul edilmiş olup, uygulama aşamasına geçilmiştir.  Bu proje kapsamında alınan fon davetin düzenlendiği alıma ilişkin sözleşmenin ödemelerinde kullandırılacaktır.

Bu kapsamda, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Proje Uygulama Birimi’nde istihdam edilmek üzere bir Satın Alma Uzmanı Danışmanı alınacaktır. Danışman Proje süresince Haziran 2020 – Haziran 2024 arasında tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. Sözleşmeler İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finans kaynağının durumuna göre Proje süresince yıllık olarak yenilenebilecektir. İşin süresi yaklaşık kırk sekiz ay olup, Haziran 2020’de başlatılması planlanmaktadır.

 

Beklenen Hizmetler:

 

 • Dünya Bankası'na sunulmadan önce, tedarik planının STEP sistemine gerekli formatta hazırlanması / güncellenmesi / yüklenmesinde PUB'a yardım sağlamak,
 • Tüm alınan mal ve hizmetlerin onaylı Satın Alma Planına uygun olarak yapılmasını sağlamak,
 • Satın alma planının hazırlanması aşamasında, sözleşme paketlemesinin proje uygulaması için etkili olduğundan ve Dünya Bankası kriterlerini karşıladığından emin olmak,
 • İhale ile ilgili görevler için Planların, Programların ve Bütçelerin hazırlanmasına ve revize edilmesine katkıda bulunmak,
 • Dünya Bankası'nın satın alma kurallarına ve prosedürlerine uygun olarak yürütülecek tüm tedarik faaliyetleri için PUB ve TKK’nin ilgili birimlerini desteklemek,
 • Gelecekte kısa listelere dahil edilme olasılıkları veya gelecekte tekrar değerlendirilmeleri için mal, iş, danışmanlık ve danışmanlık dışı hizmetlerinden alınan ilgi mektuplarını veri tabanlarını oluşturmak ve sürdürmek,

  (Beklenen Hizmetlerin tamamını için “Procurement Specialist_Terms of Reference” inceleyin.)

   

 

Aranılan Nitelikler:

 

 • Muhasebe, finans, ekonomi Mühendislik, Hukuk, İşletme, Ticaret ve benzeri alanlarda lisans derecesi,
 • 5 yıl satın alma deneyimi,
 • Uluslararası finanse edilen projelerde en az 3 yıllık ilgili deneyim,
 • Tercihen Dünya Bankası'nın satın alma kural ve prosedürleri hakkında bilgi ve deneyim,
 • Kamu kurumları ve/veya uluslararası kuruluşlarla çalışma deneyimi,
 • Türkiye'deki kamu alımları / satın alma kuralları ve prosedürleri hakkında temel bilgi,
 • İngilizce ve Türkçe dillerinde içerik üretebilmek için Türkçe ve İngilizce dillerinde sözlü ve yazılı iletişim kurma kapasitesi,
 • Microsoft Office yazılımını (Word, Excel, Outlook, PowerPoint) kullanabilme,
 • Takım çalışması becerileri,
 • Analitik düşünme ve problem çözme becerileri,
 • Erkek adaylar (Türk vatandaşları) için tamamlanmış veya minimum 1 yıl ertelenmiş askeri hizmet,
 • Esnek çalışma saatlerine ve yoğun programa uygun çalışma,
 • Seyahat için herhangi bir kısıtlamanın olmaması.

   

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri uygun bireysel danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren, Ek’te yer alan örneğe uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını içeren bir başvuru mektubuyla ve özgeçmişlerinde atıfta bulunulan diploma, sertifika, referans mektubu, vb. belgelerin birer fotokopisiyle birlikte en geç 9 Haziran tarihinde saat 18.00’e kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2016’da yayınlanan, Kasım 2017 ve Ağustos 2018’te revize edilen “DÜNYA BANKASI IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemeleri - Yatırım Projesi Finansmanında Satın Alma Tedarik, Yapım İşleri, Danışmanlık Dışı Hizmetler ve Danışmanlık Hizmetleri” (Satınalma Düzenlemeleri)’ne uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye girebilen adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

 

 

Başvuruların Kabul edileceği iletişim bilgileri,

Posta Adresi: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Wilhelm Thomsen Caddesi No:7 Çankaya Ankara

Telefon: +90(312) 216 40 00

Elektronik Posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ek dosyalar:

EK-1: Başvuru Mektubu Örneği

EK-2: Özgeçmiş Formatı Örneği

EK-3: Procurement Specialist Terms of Reference

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği

 

GELİŞTİRİLMİŞ PAZAR BAĞLANTILARI İLE MÜLTECİLERE VE TÜRKİYE VATANDAŞLARINA KAYITLI TARIM İSTİHDAMI DESTEĞİ PROJESİ KAPSAMINDA

FİNANSAL YÖNETİM UZMANI

İSTİHDAMI DUYURUSU

 

İLGİ BİLDİRİMİNE DAVET

 

Proje No: P171543

Proje Adı: Geliştirilmiş Pazar Bağlantıları ile Mülteciler ve Türkiye Vatandaşlarına Kayıtlı Tarım İstihdamı Desteği Projesi

Proje Süresi: Haziran 2020 – Haziran 2024

Başvuru Numarası: CS3.1-04

İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi (web): 27.05.2020

Son Başvuru Tarih ve Saati: 9 Haziran 2020 tarihinde saat 18.00

 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Geliştirilmiş Pazar Bağlantıları ile Mülteciler ve Türkiye Vatandaşlarına Kayıtlı Tarım İstihdamı Desteği Projesi için AB Sığınmacı Mali İmkan Fonu kapsamında Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (Dünya Bankası) ile Avrupa Birliği’ne proje başvurusu kabul edilmiş olup, uygulama aşamasına geçilmiştir.  Bu proje kapsamında alınan fonun bir kısmı davetin düzenlendiği alıma ilişkin sözleşmenin ödemelerinde kullandırılacaktır.

Bu kapsamda, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Proje Uygulama Birimi’nde istihdam edilmek üzere bir Finansal Yönetim Uzmanı Danışmanı alınacaktır. Danışman Proje süresince Haziran 2020 – Haziran 2024 arasında tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. Sözleşmeler İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finans kaynağının durumuna göre Proje süresince yıllık olarak yenilenebilecektir. İşin süresi yaklaşık kırk sekiz ay olup, Haziran 2020 tarihinde başlatılması planlanmaktadır.

 

Beklenen Hizmetler:

 

 • Proje fonlarının ekonomik ve verimli amaçlarla kullanılmasını sağlamak için bütçeleme, muhasebe, fon akışı, iç kontroller, raporlama ve denetim düzenlemelerini gerçekleştirmek,
 • Projenin Muhasebe ve Raporlama yazılımını etkin bir şekilde kullanmak,
 • Dünya Bankası prosedürleri ve gereklilikleri ve TKK Finansal Yönetim sistemleri ile uyumlu tüm finansal faaliyetler (bütçeleme, planlama, fon yönetimi, kaynak sağlama, muhasebe, raporlama ve izleme), prosedürler ve iş akışları dahil olmak üzere Projenin Finansal Yönetim Kılavuzunu hazırlamak ve gerektiğinde güncellemek,

   

  (Beklenen Hizmetlerin tamamını için “Financial Management Specialist_Terms of Reference” inceleyin.)

   Aranılan Nitelikler:

 

 • Muhasebe, finans, ekonomi ve benzeri alanlarda lisans derecesi,
 • Bütçeleme, fon akışı planlaması, muhasebe, raporlama ve iç kontrolleri kapsayacak şekilde finansal yönetim sistemlerinin tasarımı ve uygulanmasında kanıtlanmış deneyim,
 • Muhasebe yazılımını kullanma deneyimi,
 • Uluslararası finanse edilen projelerde en az 3 yıllık ilgili deneyim,
 • Tercihen Dünya Bankası'nın finansal yönetim kural ve prosedürleri hakkında bilgi ve deneyim,
 • Kamu kurumları ve uluslararası kuruluşlarla çalışma deneyimi,
 • İngilizce ve Türkçe dillerinde içerik üretebilmek için Türkçe ve İngilizce dillerinde sözlü ve yazılı iletişim kurma kapasitesi,
 • Microsoft Office yazılımını (Word, Excel, Outlook, PowerPoint) kullanabilme,
 • Erkek adaylar (Türk vatandaşları) için tamamlanmış veya minimum 1 yıl ertelenmiş askeri hizmet,
 • Esnek çalışma saatlerine ve yoğun programa uygun çalışma,
 • Seyahat için herhangi bir kısıtlamanın olmaması.

   

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri uygun bireysel danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren, Ek’te yer alan örneğe uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını içeren bir başvuru mektubuyla ve özgeçmişlerinde atıfta bulunulan diploma, sertifika, referans mektubu, vb. belgelerin birer fotokopisiyle birlikte en geç 9 Haziran 2020 tarihinde saat 18.00’e kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2016’da yayınlanan, Kasım 2017 ve Ağustos 2018’te revize edilen “DÜNYA BANKASI IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemeleri - Yatırım Projesi Finansmanında Satın Alma Tedarik, Yapım İşleri, Danışmanlık Dışı Hizmetler ve Danışmanlık Hizmetleri” (Satınalma Düzenlemeleri)’ne uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye girebilen adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

 

 

Başvuruların Kabul edileceği iletişim bilgileri,

Posta Adresi: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Wilhelm Thomsen Caddesi No:7 Çankaya Ankara

Telefon: +90(312) 216 40 00

Elektronik Posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ek dosyalar:

EK-1: Başvuru Mektubu Örneği

EK-2: Özgeçmiş Formatı Örneği

EK-3: Financial Management Specialist Terms of Reference

Sayfa 1 / 26
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…