Tareks Tarım Ürünleri Araç-Gereç İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş.

tareksTAREKS A.Ş. 1981 yılında %70 hissesi Merkez Birliği’nin, % 30 hissesi TEKFEN Holding gurubunun olmak üzere İstanbul’da kurulmuştur. Daha sonra 1988 tarihinde Tekfen grubunun hisseleri Merkez ve 7 Bölge Birliğimizce satın alınarak, şirket merkezi Ankara’ya nakledilmiştir. TAREKS A.Ş.; öncelikli olarak Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının her türlü tohumluk ihtiyaçlarının ithalatı, yurt içinden tedariki ve bizzat üretimini yaparak sağlanması konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş haline gelmiştir.

TAREKS A.Ş.’nin ana uğraşısı; tohumluk ve damızlık süt sığırı temini yanında gerek tarım kredi kooperatifleri ortaklarının gerekse ortak dışı üreticilerin gübre, zirai ilaç, araç-gereç, yem sanayi ile ilgili hammaddeleri ve benzeri mal ve hizmetleri de yurt içinden ve yurt dışından temin ve tedarik ederek dağıtımını yapmaktadır. Şirketin faaliyet konuları; hibrit mısır tohumluğu ithalat, üretim ve satışı, anaç kademede patates tohumluğu ithalatı ve üretimi, sertifikalı patates tohumluğu üretim ve satışı, hububat tohumluğu üretim ve pazarlaması, damızlık gebe düve ve damızlık koyun temini, suni tohumlama, bakliyat işleme ve paketlemedir.

http://www.tareks.com.tr/

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…