Yazdır

TARNET, E-Koop'ta Altyapı Sistemini Tamamladı

Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden TARNET’in yürüttüğü çalışma sonucunda E-Koop sisteminin altyapı değişikliği başarıyla tamamlandı.

Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı ve TARNET Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Gülhan ileGenel Müdür Yardımcısı Sefa Çağlayan; E-Koop, Zobis/B12, E- fatura, E-defter ve Tarpet projeleri hakkında da TARNET Teknokent Şube Müdürü İbrahim Öztürk’ten bilgi aldı.

Sadece tarım sektöründe değil, bilişim sektöründe de oldukça başarılı işlere imza atıldığını belirten Gülhan, “E-Koop projesinin çalışmalarına 2006 yılında başlandı. E-Koop sisteminin altyapı değişikliği kapsamında Java teknolojisi kullanıldı ve sistemde iyileştirmeler yapıldı. Görsel ara yüz değiştirildi. Görsel olarak kullanıcıya daha kullanışlı bir sistem hazırlanmasının yanı sıra E-Koop sisteminin diğer tarayıcı programlarıyla da uyumu sağlandı. 1 Ağustos-1 Ekim tarihleri arasında 3 bin ekranda test edilen program bir sorunla karşılaşmadı. E-Koop sistemi kooperatifçilerin bizzat yaşadığı sorunları dinleyerek geliştirildi. Sonuç olarak yapılması gereken her şeyi Merkez Birliği’nden yürütüp, takip edebileceğiz. Bu sayede kooperatifler üstündeki yük azalacak ve kooperatiflerdeki çalışanlarımız pazarlama işine daha fazla odaklanabilecek. Biz bu projeyi kendi öz kaynaklarımız ve personelimizin gayretli çalışmaları neticesinde sonuçlandırdık. E-Koop projesinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Gazi Üniversitesi Teknopark’ta gerçekleştirilen toplantıda TARNET Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Merkez Birliği Krediler Daire Başkanı Mehmet Boydaş, TARNET Müdürü Ali Akgül, Bilgi Teknolojileri Müdürü Köksal Ejderoğlu, Krediler Müdürü SeyfettinTosun ve ilgili personel hazır bulundu.