Yazdır

İzmir Bölge’de Krediler ve Tahsilatlar Değerlendirildi

0kapakMerkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karakaya, Krediler ve Mali İşler Daire Başkanı Yahya Altınkaya, Krediler Müdürü Kamil Kenan Yenice ve Kredi Takip Müdürü Veysel Tolga Atik İzmir Bölge Birliğini ziyaret ettiler.

Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun ile Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Ersoy’un eşlik ettiği heyet, Bölge Birliğine bağlı Turgutlu, Salihli, Durasıllı, Alaşehir, Killik, Yeşilyurt, Hacıaliler, Irlıganı, Denizli, Akköy, Umurlu, İncirliova, Söke, Torbalı, Canlı, Subaşı Tarım Kredi Kooperatifleri ile yapılan toplantılara iştirak ederek; krediler, tahsilat ve mali işler konularında değerlendirmelerde bulundular. Toplantılarda ayrıca kooperatif personelinin sahada karşılaştıkları problemler ile çözüm yolları konuşuldu.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karakaya ziyaretlerde yaptığı konuşmada, İyi bir yılı geride bıraktıklarını söyleyerek; “İzmir faaliyetleri ile dikkat çeken bir bölgemiz. Tüm personele teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Daire Başkanı Yahya Altınkaya da “Bölge Birliklerini ve Kooperatifleri ziyaret etmemizdeki amaç; sahadaki işleyişi görmek ve mevzuat anlamında yapılmış olan yenilikleri anlatmak, yapılması gerekenler varsa bunları değerlendirmektir. Krediler mevzuatında birçok yenilikler yapıldı. Yapılan yeni düzenlemelerin bir kısmı hayata geçirildi. Ancak bazıları önümüzdeki dönemde başlayacak.” şeklinde konuştu.

Altınkaya ayrıca, gün itibarıyla tahsilat oranını yüzde yüz yapan kooperatifleri de tebrik etti.

İki gün süren ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun şunları söyledi; “Merkez Birliği heyetinin Bölge Birliğimizi ziyaret ederek; Kooperatif personeline özellikle kredi mevzuatı ile ilgili çıkmış ve çıkacak düzenlemeler hakkında bilgilendirme yapması bizleri memnun etti. Ziyaretleri nedeniyle Genel Müdür Yardımcımız, Daire Başkanımız ve Birim Müdürlerimize teşekkür ediyoruz.” 

Kadir ARIOĞLU - İZMİR