Yazdır

Tarım Kredi Çalışanlarından Türk Kızılayı’na Destek

0kapakTarım Kredi çalışanları, Kızılay’ın kan stoklarının azaldığı yönündeki açıklamasının ardından, Merkez Birliği’nde kurulan kan bağışı standında kan vererek Türk Kızılay’ına destek verdi.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Erdem Kınık’ın, her kış dönemi ve ramazan ayında kan stokunun azaldığını, mevcut stokun 20 bin ünitenin altına düştüğü için de "kırmızı alarm" seviyesini geçtiğini belirtmesinin ardından, Merkez Birliği tarafından Nurettin Hazar toplantı salonunda kan bağış etkinliği düzenlendi.

Personelin yoğun katılımının olduğu bağışta, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güngör de kan bağışında bulundu. Güngör, “Kuruluşundan günümüze kadar geçen süre boyunca hizmetlerine devam eden Türk Kızılayı, insanların başına gelen her türlü felakette acıları dindirmek için canla başla çalışmaktadır.  Bu bağlamda bağışlanan bir ünite kan 3 can kurtarmaktadır. Unutmayalım ki bir gün bizim ve bir yakınımızın da kana ihtiyacı olabilir.  Kampanyayı düzenleyen ve kan bağışında bulunanlara teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca Merkez Birliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli İbrahim Bidav da, Kızılay’a 10 kez kan bağışı yaptığı için yetkililer tarafından bronz madalya ile ödüllendirildi.

Türkiye’nin En Büyük Çiftçi Ailesi olarak, Türk Kızılayı’nın kan verme çağırısına kayıtsız kalmayıp; kurumumuzda düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek veren  tüm personelimize teşekkür ediyoruz. .