Yazdır

"SIAMAP 2017" Ziyaretçilere Kapılarını Açtı

0kapakTunus’ta düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olarak davet edildiği 13. SIAMAP Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarı’na Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve şirketlerin temsilcileri katıldı.

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin onur konuğu olduğu ‘Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarı’nın (SIAMAP 2017) açılışına katıldı. Fakıbaba, Türk firmaların stantlarını ziyaret ederek bilgi aldı.

Bakan Fakıbaba, daha sonra Tunus Başbakanı Yusuf Şahid, Tunus Tarım ve Balıkçılık Bakanı Semir et-Tayyip ile Tunus Çiftçi ve Balıkçılar Birliği (UTAP) Başkanı Abdulmecid ez-Zar'ı karşılayarak, Türk firmalarının stantlarını gezdirdi.

Fuarda, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ortak altyapısı ile yaklaşık 280 metrekarelik alanda Türkiye’nin temsil edildiği Türk pavilyonunda; Bakanlık bünyesinde ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan çalışmalar, destekler ve faaliyetler anlatıldı.

Ayrıca iki ülke arasında ticaret hacminin artmasında yapı taşları olacak Tarım Kredi Kooperatifleri GÜBRETAŞ, İmece Plastik ve Tarkim temsilcileri de fuarda yer aldı.

UTAP, tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen fuara, Türkiye'den 40 kuruluş katıldı. Fuarda, Fildişi Sahili, Moritanya ve Katar'dan resmi heyetlerin yanı sıra ABD, Fransa, Fas ve Cezayir'den toplam 520 şirket yer aldı.

Başta Afrika ve diğer ülkelerden gelen üst düzey yöneticilerin yanı sıra katılımcı firmalarla da bir araya gelme fırsatı elde eden Tarım Kredi Kooperatifleri ve Şirketler açısından oldukça verimli geçen fuar, yurtdışı pazarlarında ortak hareket etme imkânı sağlayarak önemli bir fırsat oluşturdu.