Yazdır

Genç Çiftçiye Destek Tarım Krediden

0kapakT.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliğinde “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” kapsamında hayvan teslimleri gerçekleştirildi.

Kırsal alanda tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan “Genç çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” kapsamında Ankara Bölge Birliği faaliyet alanında hayvan teslimleri yapıldı.

Proje kapsamında Haymana ilçesi Karahoca köyünde en az 100 m²’lik (80 baş kapasiteli) kapalı alanı olan küçükbaş hayvancılık tesis yapımı ve en az 20 adet küçükbaş hayvan alımından oluşan projesi ile Yunus Emre Yüksel’e Ankara Bölge Müdürü Veli Altunkaş ve Haymana İlçe Tarım Müdürü Şaziye Emel Varol tarafından 20 adet küçükbaş hayvan teslimi yapıldı.

Aynı gün içerisinde Uruş ve Yağcıoğlu Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyet alanı içerisinde bulunan genç çiftçilere de küçükbaş hayvan teslimleri gerçekleştirildi.

Bölge Müdürü Veli Altunkaş teslimlerle ilgili; “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklarımıza ve üreticilerimize her türlü desteğin verilmesinde katkımızı esirgemeyeceğiz. Genç çiftçimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İbrahim ÖZDEMİR / ANKARA