Yazdır

Tarım Kredi ve CarrefourSa İşbirliği

0kapakTarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının sözleşmeli olarak ürettiği bakliyatlar, ortak ürünlerinin değerlendirilmesi faaliyetleri kapsamında CarrefourSA raflarındaki yerini aldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri açısından günden güne önemi artan ürün değerlendirme faaliyetleri çerçevesinde 2017 yılı başından itibaren belirli Bölge Birlikleri ve Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki Tarım Kredi Birlik işbirliği ile sözleşmeli bakliyat üretimi projesi başlatıldı.

Proje ile Konya, Ankara, Kayseri, Samsun Bölge Birlikleri faaliyet alanında üretim yapan çiftçilerce üretilen; nohut, mercimek, fasulye ve çeltiğin değerinden, üreticiler lehine oluşturulan fiyatlardan alınması hedeflendi.

Bu proje kapsamında tohumdan hasada kadar Bölge Birlikleri personelinin rehberliğinde üreticilerce üretilen nohut, mercimek, fasulye ve çeltik Tarım Kredi Birlik paketleme ve ürün işleme tesislerinde nihai tüketicilere sunulmaya hazır hale getirildi.

Böylece tüketime hazır hale getirilen bakliyat ürünleri de Tarım Kredi Kooperatiflerinin yapmış olduğu işbirlikleri çerçevesinde ulusal market zinciri CarrefourSA raflarındaki yerini aldı.