Yazdır

Haymana'da Değerlendirme ve İstişare Toplantısı yapıldı

0kapakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez ve Bölge Birlikleri Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Haymana’da yapıldı.

Merkez ve 17 Bölge Birliğinden birinci derece yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen ve 3 gün süren değerlendirme toplantısında 2017 yılı faaliyetleri ile 2018 yılı için planlanan hedef ve projeler görüşüldü.

Toplantıya, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, genel müdür yardımcıları ve ilgili daire başkanları katıldı.

Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın çok zor bir görev üstlendiğine dikkat çeken Başkan Külcü, “Allah yar ve yardımcısı olsun. İnşallah başarılı bir dönemde birlikte çalışırız. Bizler Merkez Birliği yönetimi olarak kurumumuzda görev alan Genel Müdürlerimize hep destek verdik bundan sonra da aynı desteği vereceğiz. Genel Müdürümüzün görevinin de hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

17 Bölgeden gelen bölge müdür ve müdür yardımcılarına da katılımlarından dolayı teşekkür eden Külcü, “Bölge Birliklerimizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Mesai mevhumu gözetmeden, gece gündüz çalışarak yaptığınız çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da aynı şevk ve kararlılıkla çalışacağınıza yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin yalnız 1 milyon ortağının değil, aynı zamanda da gıda arzı noktasında 80 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip bir kurum olduğunu ifade eden Genel Müdür Poyraz, “Üzerimizde bir beklenti var ve bu beklentiyi çalışmalarımızla hayata geçirmemiz gerekiyor. Hep birlikte başarılı işlere imza atacağız. Kurum çalışanları olarak herhangi bir aksaklık görüyorsanız, bize ulaştırmanız yeterli. Sistemin içinde olan sizlerin önerilerinizi her zaman dinlemeye hazırız ve her zaman sizlere kapımız açık. Tek taraflı bir yönetim anlayışından çok, birlikte yönetim ve tecrübeleri paylaşma anlamında bir çalışma ortamı oluşturabilirsek daha başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Genel Müdür Dr. Poyraz riyasetinde gerçekleştirilen toplantının ardından, Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma ile Krediler ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nca 2017 yılı pazarlama verilerinin değerlendirilmesi, 2018 yılı planlamaları ve hedef belirleme çalışmaları, sigorta çalıştayı, krediler ve kredi takip başlıkları altında değerlendirmeler yapıldı.