Yazdır

Minik Ayaklar Anaokulu Öğrencilerinden Kooperatif Ziyareti

0kapak“21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü” münasebeti ile İnegöl Özel Minik Ayaklar Anaokulu öğrencileri 806 Sayılı İnegöl Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret gerçekleştirerek kooperatifi tanıma imkanı buldular.

Öğrencilerin yardımlaşma, birlikte iş yapma ve dayanışmanın örneği olan kooperatifçilik mesleğini ve işlerini yerinde görmelerini sağlamak, kooperatif personelinin de 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günlerini kutlamak istediklerini ifade eden öğretmenleri; “Dünya Kooperatifçilik Gününde İnegöl Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ettik. Kurum Müdürü Adnan Güner, Ziraat Mühendisi Bayram Kürcan, Ziraat Mühendisi İbrahim Köksal, Kooperatif Yetkilisi Fatma Akıncı'ya misafirperverlikleri ve verdikleri değerli bilgiler için teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza böylesine önemli bir kuruluşun varlığını göstermek ve farkındalık kazanmaları için yaptığımız bu ziyaret neticesinde, çocuklarımız çok faydalı bilgiler edindi” diyerek teşekkür ettiler.

Minik öğrencilere kooperatifi gezdiren Kooperatif Müdürü Adnan Güner kooperatifçilik mesleği hakkında da bilgi verdi.

Dünya’da 21 Aralık tarihinin Uluslararası Kooperatifler İttifakı tarafından 1923 yılından bu yana “Dünya Kooperatifçilik Günü” olarak kutlandığını ifade eden Güner,  minik öğrencilerin kooperatif ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kooperatifçiliğin okul sıralarında görülmesi ve bilinmesinin gelecek nesiller için büyük fayda sağlayacağına dikkat çekti.