Yazdır

Balıkesir’de “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”

0kapakBalıkesir Bölge Birliği ve bağlı kooperatif personeline “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”  verildi.

İş ortamındaki risklerin minimize edilmesiyle, çalışanları iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumak amacıyla  Balıkesir Bölge Birliğine bağlı bir çok noktada “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”  gerçekleştirildi.

İş güvenliği uzmanları tarafından personele iş güvenliği ve işçi sağlığı, yanıcı ve patlayıcı maddeler hakkında eğitim verilirken, konu ile ilgili çeşitli testler yapıldı.

Eğitimlere katılan Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, işverenler olarak işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının tesis edilmesi için gerekli önlemleri almakla yükümlü olduklarına dikkat çekti. Altın ayrıca çalışanların sağlıklı ve güvenli  bir ortamda çalıştıklarında sağlıklı, huzurlu ve mutlu olacağını böylece işin de kalitesinin artacağının altını çizdi.

Yıl sonunun yaklaşması sebebiyle eğitim toplantıları sonrası personele de hitap eden Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, 2017 yıl sonuna az bir zaman kaldığını, hedeflere ulaşmak için son haftalarda tahsilata daha çok önem verilmesi yönünde personeli uyardı.

Zekeriya SAYAR - Balıkesir