Yazdır

Hayvancılığa Büyük Destek


0Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantep'te sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tedarik edilen 1200 ton koyun süt yemi dağıtım törenine katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Yavuzeli ilçesinde düzenlenen küçükbaş hayvan süt yemi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, kent yöneticilerinin birlik beraberlik ve uyum içerisinde çalışmasıyla Gaziantep’in çok daha iyi yerlere geleceğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tedarik edilen koyun süt yemi dağıtım törenine; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Gaziantep Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcıları Raif Atayık ve Levent Uslu, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

“Bardağın dolu tarafını görün”

Bakan Fakıbaba, bardağın boş tarafının da farkında olduklarını dile getirerek, “Bardağın dolu yönlerini mutlaka sizler göreceksiniz bizim görevimiz de bu boşluğu kapatmak olacak. Allah’ın izniyle bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Bizler gece gündüz demeden başta Cumhurbaşkanı’mız, Başbakan’ımız, bakanlarımız ekip halinde emrinizde olacağız. Sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz. İnşallah problemleri tek tek halledeceğiz. 15 yıl önceki Türkiye ile şu andaki Türkiye arasında dağlar kadar fark var” diye konuştu.

AK Parti’nin belediyeciliğe de yeni bir anlayış getirdiğini, artık belediyelerin görevinin yol, kaldırım, peyzaj yapmak olmadığını anlatan Fakıbaba, belediyelerin artık vatandaşın refah seviyesini de yükseltmek için çalıştığını belirtti.

Gaziantep Türkiye’ye Bir Model Olacak

Bakan Fakıbaba, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 4 yıldır üreticilere yem desteğinde bulunduğuna dikkati çekerek şunları kaydetti:

“Yediğimiz her lokmada çiftçilerimizin nasırlı ellerinin desteği var, sizlere çok büyük minnettarlık duyuyoruz. Sizlerden Allah bin kere razı olsun. AK Parti’nin bir bakanı olarak biz hep üreticimizin yanındayız. Çiftçimizin ve üreten insanımızın yanındayız. Bu anlamda hiç kuşkunuz olmasın. Hep acaba çiftçilerimize, üreticilerimize nasıl destek verebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. Antep’in Türkiye’ye bir model olarak çıkacağına inanıyorum. İnşallah bu modeli tüm Türkiye’de en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. Bakanlık olarak da hükümet olarak da emin olun hastanesinden, eğitiminden, ulaşımından, tarımından, işçisinden, sanayisine kadar her hafta bakanlar kurulunda saatlerce bizler devamlı Türkiye’yi konuşuyoruz. Hiç ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımızın refah seviyelerini nasıl artırabiliriz? Onlara nasıl yardımcı olabiliriz? Cumhurbaşkanı’mız uyumuyor. Gerçekten biz ona ayak uydurmaya çalışıyoruz. İnşallah hep birlikte Yavuzeli’ni, Gaziantep’i, Şanlıurfa’yı, Mardin’i, Manisa’sı inşallah güzel günler bizi bekliyor. Sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizim bütün amacımız, bu bölgenin bir bakanı olarak öncelikle GAP’ın bitmesi gerektiğini, artık susuzluğun bir kader olmadığını göstermemiz lazım. Bunu inşallah göstereceğiz.”

“Bereketli hilalin ortasındayız”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Gaziantep’in bereketli hilalin ortasında, Akdeniz ve Mezopotamya’nın arasında bulanan birçok kadim medeniyetlere ev sahipliği eden bir şehir olduğun belirtti.

“Ana damarımız tarım.”

Gaziantep denince insanın aklına sanayisinin geldiğini bildiren Şahin, “Bu şehrin ana damarına indiğimizde tarım şehri olduğunu görüyorsunuz. Toprak olmazsa bu güneşin bereketi olmazsa bereketli hilalin verdiği nimetler olmazsa sanayide de tarımda da istediğimiz noktaya gelemeyiz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çiftçilere yem dağıtımı yapıldı.

Hikmet DEMİREL - GAZİANTEP