Yazdır

GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarları Ziyaretçilerini Ağırladı

0kapakGaziantep “9. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM)” ile ‘’14. Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı (GAPFOOD)”, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla Ortadoğu Fuar Merkezi’nde törenle açıldı.

GAPTARIM ve GAPFOOD fuarlarının açılışına; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcıları Raif Atayık ve Levent Uslu, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Bakan Fakıbaba, tarım ve hayvancılığın günümüzde oldukça önem kazandığını söyledi.

Fakıbaba, “Et ithalatı yapılmasına çok üzülüyorum. Bunu hep birlikte çözeceğiz. İnsan neslinin devamı, sağlıklı gelişimi için tarıma her zaman ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçlarımız karşısında tarımsal ürünlerdeki teknolojik gelişmeleri üreticilerimiz çok iyi takip etmeli. Sektörde dışa bağımlılığı, çiftçilere ve üreticilere verilen desteklerle düşürmemiz lazım” dedi.

Bilim, teknoloji ve markalaşmanın, gelişen dünyanın olmazsa olmazı olduğunu kaydeden Fakıbaba, “Üreticilerimize ve çiftçilerimize verdiğimiz destekler ve onların çabalarıyla Türkiye’de gıda, tarım ve hayvancılık sektörü gelişmiş teknolojilerle üretmeye devam edecek ve bundan sonra markalaşma bu sektörde olacak” şeklinde konuştu.

Fuarlarda bağlı şirketlerin ürünlerinin de sergilendiği Tarım Kredi Kooperatifleri standı; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri tarafından da ziyaret edildi.

Fuarlara Gaziantep Ticaret Odası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası ve Güneydoğu İhracatçılar Birliği de destek verdi.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP