Yazdır

Poyraz, “Çiftçimizle bağımız güçlenecek”

0kapakErgani Tarım Kredi Kooperatifi yeni hizmet binası ve deposunun açılış töreninde konuşan Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, “Çok uzun olmayan bir dönemde Tarım Kredi Kooperatifleri ile çiftçimizin bağının güçleneceğini göreceksiniz.” dedi.

Malatya Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Ergani Tarım Kredi Kooperatifi yeni hizmet binası ve deposunun açılışı Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz ve Genel Müdür Yardımcısı M. Fevzi Yücetepe’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok’un açılış konuşmasının ardından söz alan Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, “Cenabı Allaha şükrediyoruz ki yağmurlu bir günde açılış yapıyoruz. İnşallah bu yağmur ürünümüze, mahsulümüze bereket olarak yansır. Öncelikle Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bir buçuk asırdır çiftçimizin yanında bulunduk. Bu kurumun çiftçimizle daha ileri gitmesi noktasında emek sarf edildi. Ergani ilçesinde daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için güzel bir yatırım yaptık.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerin gübre ve yemin pahalılığı konusunda zaman zaman eleştirildiğine dikkat çeken Poyraz, “Bu eleştirileri kurumumuza katkı olarak görüyoruz. Biz gübre, yem ve benzeri girdilerin maliyet hesabını yaparak piyasayı dengelemek istiyoruz. Burada piyasayı regüle etme anlamında gücümüzün yettiği kadar önemli bir sorumluluğumuz var. İnanıyorum ki çok uzun olmayan bir dönemde Tarım Kredi Kooperatifleri ile çiftçimizin bağının güçleneceğini göreceksiniz. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak Bakanlığımız ile el ele vererek çiftçimize daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz. Buraya sahip çıkın, burası sizin yeriniz. Sizlere bereketli bir yıl dilerim. Buranın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Açılış törenine; Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Ergani Garnizon Komutanı Binbaşı Yaşar Atacan, Ziraat Odaları Bölge Başkanı, Birlik Başkanları, Bölge Birliği ve kooperatiflerin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Bölge Birliği Müdür Yardımcıları, kooperatif personeli ve Ergani çiftçileri katıldı.

Açılış töreninin ardından Genel Müdür Poyraz ve beraberindeki heyet Diyarbakır Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ederek kooperatif müdürü ve Bölge Müdüründen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

E. Ömer ÇETİNKAYA / MALATYA