Yazdır

Agroexpo, Tarım Sektörünü İzmir’de Buluşturdu

0kapakTürkiye’nin en büyük tarım fuarı olma özelliğini taşıyan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı” bu yıl 13. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Fuarın açılışı, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba olmak üzere İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mesut Ölmez ve Veli Sar, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Ethem Üstüner, İrfan Karakaya, Yaşar Terzi, Mehmet Şahin ve Ahmet Yoncacı, Denetçiler İsmail Daşdelen ve İlhan Saltık, Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, Merkez Birliği üst düzey yöneticileri, İzmir Bölge Birliğinden Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Güleş, Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, çeşitli ülkelerden gelen sektör temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fuarda Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraki 8 şirketin bulunduğu standı ziyaret eden Genel Müdür Fahrettin Poyraz; “Açılıştan itibaren yoğun ilgi gören standımız ortaklarımız yanında diğer yerli ve yabancı üreticilerin de ilgisini çekmekte. Fuar vesilesiyle kurumumuzun ve iştiraklerinin tanıtımını gerçekleştirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri olarak sadece iç pazara değil uluslararası pazarlara yönelik çalışmalarımızı da arttıracağız.” dedi.

4 Şubat’a kadar ziyarete açık olacak fuarda İzmir Bölge Birliği koordinasyonunda, Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden; Gübretaş, Tarkim, İmece Plastik, Tarım Kredi Yem ve Tareks Hayvancılık, Bereket Sigorta, Tareks Tohumculuk, TK Birlik ve TK Yem şirketlerinin ürünleri ve faaliyetleri tanıtılıyor.

Merkez Birliği Yönetimi İzmir’de toplandı

Ayrıca, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Ocak ayı toplantısı İzmir Bölge Birliğinde gerçekleştirildi. Genel Müdür Poyraz toplantıda; “Kurumumuzu tarım sektörünün cazibe merkezi haline getirmek gayretindeyiz. Türk bayrağının çekildiği her yerde  faaliyetlerini yürüten Tarım Kredi Kooperatifleri, ülkemiz ekonomisine ve çiftçilere katkı sağlamaktadır. Önümüzdeki dönemde yeni bir anlayışla çalışmalarımıza hız verip ortaklarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini arttırmak mecburiyetindeyiz. Değişen ve gelişen Türkiye’de tarım sektöründe ki değişim ve gelişmelere paralel kurumumuzu yeniden yapılandırmak ve hizmet standartlarımızı arttırmak zorundayız. Bunu başaracak birikimimiz, güçlü teşkilat yapımız daha da önemlisi tecrübeli ve kalifiye çalışanlarımız mevcuttur. Yeter ki buna inanalım.” ifadelerini kullandı.

Kadir ARIOĞLU / İZMİR