Yazdır

Kütahya Bölgede Tarım Sigortaları Hakkında Bilgilendirme

0kapakKütahya Bölge Birliğinde 2018 yılı tarım sigortaları uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kütahya Bölge Birliği ve TARSİM Bursa Bölge Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen tarım sigortaları uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı, Kütahya Bölge Birliği konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Kurt, Şube Müdürleri, Tarım İlçe Müdürleri, Tarsim Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu, Kütahya Bölge Birliğinden; Bölge Müdürü Özkan İnci, Bölge Müdür Yardımcıları Halil Oyan ve Mesut Özgür, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan ve Kütahya Bölge Birliği personeli katıldı.

Toplantı açılışında konuşan Bölge Müdürü Özkan İnci, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bu tür organizasyonlarla katılımcılarla buluşmaktan ve ilgililerin bilgilendirilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, ortaklarının tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, sigorta yetkili acentesi olarak da ülke çiftçisi için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren İnci, çiftçilerin sigorta konusunda kooperatiflerin tüm imkân ve bilgisinden faydalanabileceklerinin, hasar meydana geldiğinde kayıplarının en aza indirgenmesi için her yıl tarım sigortasını mutlak suretle yaptırmaları gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca indirimli kredi imkânlarından faydalanmak için, tarım sigortası şartı arandığını belirten İnci, bu gibi toplantıların değişen mevzuat şartlarının takibi açısından büyük önem arz ettiğini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.

Tarım sigortası uygulamasının önemine değinen Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Kurt da her geçen yıl TARSİM poliçe sayısının arttığını dile getirdi.

Toplantıda TARSİM Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu tarafından 2018 yılı içerisinde uygulamaya konulan yenilikler hakkında bir sunum yapıldı.

Toplantının son bölümünde katılımcılar sahada karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerilerini konuşmacılara aktararak karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

İsmail UYGUN / KÜTAHYA