Yazdır

Samsun’da Tarım Sigortası Çalışmaları Hız Kazandı

0kapakSamsun Bölge Birliğince 16-22 Ocak tarihleri arasında Ünye, Çarşamba ve Amasya Tarım Kredi Kooperatiflerinde sigorta eğitim toplantıları düzenlendi.

Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı İsmail İdiz ve ilgili personelin katıldığı sigorta eğitim toplantılarında; kooperatiflerin 2018 yılı tarım sigortası üretimine yönelik beklentileri, sorunları ve hedefleri değerlendirildi. Özellikle Tarsim’in otomasyon sistemine entegrasyonu ile 2018 yılı tarım sigortası yeni uygulamaları konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ortakların; kullandıkları kredilerin, tarım sigortası yaptırmaları şartıyla indirimli krediler kapsamında kullandırılmasının ve ürünlerinin, olumsuz hava şartları ile don hasarına karşı tarım sigortası ile korunabileceği konusunda bilgilendirilmesinin önemini vurguladı.

2018 yılı tarım sigortası faaliyetleri kapsamında,  Groupama Sigorta Tarım Satış Grup Müdürü Sacit Ağca, Groupama Sigorta Tarım Satış Müdürü Uğur Yazıcı, Groupama Sigorta Tarım Satış Bölge Temsilcisi Süleyman Nazif Can, Merkez Birliği Sigorta Müdürlüğünden ilgili personelin katılımıyla Samsun ve Ordu illerine bağlı kooperatiflere ziyaret gerçekleştirilerek üretim sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Tayfun KAÇAR / SAMSUN