Yazdır

Genel Müdür Poyraz, “Piyasada bilinir olmak lazım”

0kapakTarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (TAREKSAV), 2017 yılı 11. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı Merkez Birliğinde yapıldı.

Mütevelli heyet üyelerinin katıldığı toplantıda Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, amaçlarının vakfı daha ilerilere taşımak olduğunu vurgulayarak; “Tarım Kredi Kooperatifleri var oldukça vakıfların da bu şekilde devam etmesi elzem. Ama esas olan; Tarım Kredi Kooperatifleri büyüklüğünde bir yapının vakıfları da buna paralel olarak büyümeli.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri vakıflarının ilerleyen günlerde yaptıkları faaliyetlerle bir farkındalık oluşturacağını ifade eden Poyraz, “Tarım Kredi olarak; şirketlerimiz ve vakıflarımızla kamuoyunda kendimizi ifade etmemiz gerekiyor. Neticede biz bir sivil toplum kuruluşuyuz. Ama ticari yönümüz de var. Ticari yönünüz varsa, bir piyasa var demektir. Piyasada da bilinir olmak lazım.” diye konuştu.Genel Müdür Poyraz, vakıflar gibi spor kulübü de kamuoyunda kendinden söz ettirmesinin Tarım Kredi’ye büyük katkı sağlayacağını belirterek; spor kulübünün ileriye taşınması için destek vereceklerini kaydetti.

AK Parti 24. Dönem Milletvekili, Tarım Kredi Kooperatifleri eski Genel Müdürü ve TAREKSAV Mütevelli Heyet Üyesi Bedrettin Yıldırım da “Biz bu vakfı kurarken bu ülkenin çiftçisinin ve çalışanlarımızın ihtiyaç sahibi olanlarının çocuklarına burs vermeyi amaçladık. Bu devasa kurumun kaynaklarının, ihtiyaç sahibi çocuklara burs olarak dönmesi çok hayırlı bir iş. Bu anlamda gelirlerin, buna bağlı olarak da bursiyer öğrenci sayısının artması en büyük temennimiz. Bu çok zor değil. İyi bir iradenin olması lazım ve artık bu iradenin burada olduğundan hiç şüphem yok.” şeklinde sürdürdü.

Tarım Kredi Kooperatifleri Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve TAREKSAV Mütevelli Heyet Üyesi İlhami Teke, vakfa bağış yapan kurum ve kuruluşların bu bağışı gider göstererek vergi indiriminden faydalanabilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması konusunda talebini dile getirdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Eski Genel Müdür Yardımcısı ve TAREKSAV Mütevelli Heyet Üyesi Oktay Malyemez de vakıf gelirlerinin fitre ve zekat hesapları oluşturmak gibi faaliyetlerle artırılabileceğine vurgu yaptı.