Yazdır

ICAO, 2018 Yılının İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Yaptı

0kapakTarım Kredi Kooperatiflerinin de üyesi olduğu Uluslararası Kooperatifler Birliği’nin (ICA) sektör örgütü olan Uluslararası Tarım Kooperatifleri Örgütü (ICAO), 2018 yılı ilk yönetim kurulu toplantısı 5-7 Nisan tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantı kapsamında yönetim kurulu üyeleri ve üye örgütlerin temsilcilerinin yer aldığı “Kooperatifler Arası Ticaret” Forumu’nda Tarım Kredi Kooperatiflerini temsilen Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, kurumunfaaliyetlerini ve şirketlerini tanıtan bir sunum yaptı.

Sunumların ardından Güney Kore Tarım Kooperatifleri Federasyonu (NACF) Başkan Yardımcısı Heo Sik ve Genel Müdürü Yong Khang ile yapılan ikili görüşmede Güven; kurum olarak Kuzey Afrika, Merkez Asya, Ukrayna, Sudan, Rusya, Tanzanya gibi bölgelerde özellikle hammadde güvenliğinin sağlanması açısından yatırım yapmak ve ticareti geliştirmek ile ilgili planlamalarının olduğunu söyledi. Güven, ilerleyen süreçte Güney Kore’de NACF ile partnerlik ve tecrübe paylaşımı konularında işbirliğinde istekli olduklarını da ifade etti.

NACF Başkan Yardımcısı Heo da; kurumlar arası işbirliği konularının genişliğine dikkat çekerek iki kardeş ülkenin gelecekte yapacağı ortak yatırım ve işbirliklerinin dünyaya katkıda bulunacağına inandıklarını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü’nün katılımı ile gerçekleştirilen resepsiyonda Genel Müdür Yardımcısı Güven, ICAO Başkan Yardımcısı ve Norveç Tarım Kooperatifleri (NAC) Başkanı Ola Hedstein’e katılımlarından ötürü bir hediye takdim etti.

Program kapsamında ICAO Heyeti, Tarım Kredi Birlike ait Etimesgut Bakliyat İşleme Tesisinde incelemelerde bulunduktan sonra Ankara Bölge Müdürü Veli Altunkaş’ın ev sahipliğinde Beypazarı Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret etti.