Yazdır

Genel Müdür Poyraz’dan 19 Mayıs Mesajı

0kapak2Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Poyraz mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Millî Mücadele, ulusal egemenliğe dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile taçlanmıştır.

Bu özel günün, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Aziz şehitlerimizin mirası olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzları üzerindedir. İlim ve irfan ile yoğrulan, tarihimizden aldıkları ilhamla yetişen gençlerimiz de bu güzel ülkeyi daha ileri taşıyarak kendilerinden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh şekilde emanet edecektir.

Türk milletinin, onuruyla yaşama kararlılığının tarihsel simgelerinden olan ve büyük zafere giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamlı günün yıldönümünde, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum “