Yazdır

Külcü’den Kadir Gecesi Mesajı

0kapak1Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Külcü, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi Ramazan ayına hüzünle veda ederken, bin aydan daha hayırlı, birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların ruhuna taşıyan Kadir Gecesine kavuşmanın coşkusunu yaşadığımızı söyledi.

Külcü, mesajında “Kadir Gecesi’nde, sema kapılarının ardına kadar açık olması, insanlar için sunulan bir fırsattır. Bu mübarek gecede, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutup, sevgi, saygı ve hoşgörüyü en üst seviyede yaşayarak gönül dünyamızı aydınlatmalıyız. Onda saklı olan feyz; insanlığın barış, kardeşlik ve huzur adına ihtiyacı olan en elzem değerdir. Kur'an-ı Kerim'in yücelttiği bu değerleri yaşamımıza katmak şüphesiz ki kardeşliğimizin güçlenmesine, tüm insanlığın sevgi, barış ve huzur dolu bir dünyada yaşamasına vesile olacaktır.

Bu ulvi duygularla İslam aleminin, milletimizin ve ortaklarımızın Kadir Gecesi'ni tebrik eder, bin aydan daha hayırlı olan bu anlamlı gecenin tüm insanlığın kardeşliğine ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan dilerim." ifadelerini kullandı.