Yazdır

Müfettiş Yardımcılığı Mülakatı Yapıldı

0kapakRehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görev yapmakta olan ve üç yıllık yetişme dönemlerini tamamlayan 14 Yetkili Müfettiş Yardımcısı, 9-10 Haziran 2018 tarihlerinde 4 ayrı oturum halinde yazılı sınava, 12.06.2018 tarihinde ise mülakat sınavına tabi tutuldular.

Rehberlik Ve Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet GÜNEŞ, Başkan Yardımcıları Yusuf KARABATAK ve Mehmet UZUN, Başmüfettiş Kamil Kenan YENİCE ve Müfettiş Hasan Caner TUNÇ’un bulunduğu mülakat sınavına katılan Yetkili Müfettiş Yardımcıları Saim ŞENÖZ, Eşref KAYMAZ, Burhan BAHATAN, Kerem TOSUN, Mehmet Safa ÇALIŞKAN, Fırat DAŞDEMİR, İbrahim Özer ÖNGÜN, Taha YOLDAŞ, Bahattin YILDIZ, Alp BAYRAK, Aytekin KAPLAN, Sinan ÖZÜBERK, Sercan TURAN ve Emrah KÜÇÜK komisyon tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda başarı göstererek Müfettiş olmaya hak kazandılar.

Müfettişliğe hak kazananlarla birlikte Nurettin Hazar Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet GÜNEŞ; ‘‘Müfettişlik mesleği, kişinin kendisini gelişmelere sürekli açık tutmasını gerektiren ulvi bir meslektir. Bundan sonraki süreçte de bundan önce olduğu gibi haktan ve adaletten ayrılmadan karar vererek çalışmalarınızı en adil şekilde yapacağınıza inancım tamdır. Bizler de başkanlık olarak bu süreçte ve sonrasında daima sizlerle birlikte kurumumuzun daha hızlı gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara zaman ayıracağız.’’ dedi.

Toplantı sonrasında, Genel Müdürümüz Fahrettin POYRAZ adına Müfettişlere hediyeleri verildi.

Ayrıca, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından sınavlarda başarı göstererek Müfettiş olmaya hak kazananlara, Milli ve Manevi değerleri temsilen Türk Bayrağı ile Kuran-ı Kerim hediye edildi.