Yazdır

Tarım Krediden Azerbaycan’a Kuru Üzüm Sevkiyatı

0kapakTarım Kredi Kooperatifleri tarafından Azerbaycan’ın en büyük gıda firmalarından olan aynı zamanda Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin gıda tedarikçisi Azersun’a ihraç edilen 66 ton kuru üzüm yola çıktı.

Tarım Kredi Kooperatifleri, kaliteli ve güvenli gıda alanında sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Ülke tarımı ve üreticilerinin desteklenmesi yanında tüketicilerin kaliteli ve sağlıklı gıdaya erişimi misyonu ile hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifleri, bu alandaki çalışmalarını dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile sınır dışına da taşıdı. Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri, Kredi Yurtlar Kurumu, Ege Üniversitesi gibi kurumlarla yurt içinde gıda temini konusunda çalışmalar yürüten Tarım Kredi Kooperatifleri, bu alandaki tecrübesini ihracatta da göstererek hem ortaklarının ürünlerinin değerlendirilmesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Bu amaçla Azerbaycan’da faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük gıda firmalarından olan Azersun’a yapılacak ihracatın ilk sevkiyatı yola çıktı. TK Birlik bünyesinde hazırlanan 10’ar kiloluk paketlerde toplam 66 ton kuru üzüm 2 Tır ile gönderildi. Teslim edilecek kuru üzümler ile Azerbaycan ordusunun 5-6 aylık kuru üzüm ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.