Yazdır

IRU XIV. Genel Kurulunu Yaptı

0kapakTarım Kredi Kooperatiflerinin de üyesi olduğu Uluslararası Raiffeisen Birliği (IRU) XIV. Genel Kurulu & Uluslararası Konferans ve IRU’nun 50. yıl kuruluş etkinlikleri 27-28 Eylül tarihlerinde Almanya’da gerçekleştirildi.

Friedrich Wilhelm Raiffeisen’in 200. doğum gününün kutlandığı genel kurula Tarım Kredi Kooperatiflerini temsilen Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Başkan Vekili Mesut Ölmez, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Karakaya, Mehmet Şahin ve Denetçi İlhan Saltık katıldı.

Yapılan genel kurulda Franky Depickere IRU başkanı olarak seçilirken, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü de,33 ülkeden 53 üyeye sahip Uluslararası Raiffeisen Birliği (IRU) yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

IRU Yönetim Kurulu Başkanı Franky Depickere ve Alman Kooperatifleri ve Raiffeisen Konfederasyonu (DGRV) Genel Müdürü Dr. Eckhard Ott’un açılış konuşmalarının ardından IRU Genel Sekreteri ve DGRV Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Andreas Kappes 2016'dan günümüze IRU’nun faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.

Genel kurul esnasında Külcü, Tarım Kredi Kooperatifleri şirketleri ile ilgili katılımcılara bilgi vererek bir sunum gerçekleştirdi.