Yazdır

Samsun Tarım Fuarında Tarım Kredi’ye Yoğun İlgi

0kapakKaradeniz bölgesinin en büyük tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 4. kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

Fuarda Tarım Kredi Kooperatifleri, Samsun Bölge Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail İdiz ve Şemis Kalem, Bölge Birliği ve şirket çalışanları ile temsil edildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Oda ve Borsa Başkanları, kurum amirleri, firma yetkilileri ve ziyaretçilerin katıldığı fuarda Samsun Bölge Birliğinin açmış olduğu stant yoğun ilgi gördü. Ziyaretçilere, Tarım Kredi standında sergilenen ürünler hakkında bilgi verildi.

Fuarda konuşan Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Tarım fuarları tarım, hayvancılık ve teknoloji alanındaki gelişmelerin takip edilmesi, tarımsal üretime yönelik finansman imkânlarının ve devlet desteklerinin katılımcılara aktarılması açısından çok önemlidir. Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak gerçekleştirildiği Samsun ilimizde yapılan bu fuar üreticilerimizle buluşma noktasında bir fırsattır." dedi.

Fuarda Çiftçi Bilgilendirme Eğitimi     

Ayrıca, Samsun Bölge Birliği tarafından Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde yer alan Konferans Salonunda çiftçi bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Gübretaş A.Ş. Ziraat Mühendisi Ender Kozal tarafından doğru gübreleme ve bitki hastalıkları, Tarım Kredi Yem A.Ş. Veteriner Hekimi Anıl Ak tarafından ise hayvan yetiştiriciliği ve hayvan hastalıkları konularında üreticiler bilgilendirilirken; karşılaştıkları sorunlar dinlendi.

Eğitimin ardından, fuara vermiş olduğu desteklerden ötürü Samsun Bölge Birliğine ve şirket temsilcilerine TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Server Seçer tarafından plaket takdim edildi.

Tayfun KAÇAR - SAMSUN