Yazdır

Erzurum’da Çiftçiye Finansal Okuryazarlık Eğitimi Verildi

0kapakErzurum Bölge Birliğince, kooperatif ortaklarına, çiftçilerin finansal okuryazarlık konusunda bilinçlendirilmesini sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunulması amacı ile tarımsal finans çalıştayı eylem planı ve strateji eylem planı kapsamında “Finansal Okuryazarlık Eğitimi (FODER)” verildi.

Erzurum Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan illerine bağlı kooperatiflerin 526 ortağına okuryazarlık konusunda bilinçlendirilmelerini sağlamak amacıyla, daha önce finansal okuryazarlık eğitmen eğitimine katılan Bölge Birliği Yönetmen Yardımcısı Mehmet Alper Akan tarafından finansal okuryazarlık eğitimi verildi.

Eğitimde Akan tarafından ortaklara; finansal hedef belirleme, aile ve işletme bütçesi oluşturma, birikim, yatırım seçenekleri, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği faaliyetleri ile sigortacılık konularında bilgi verildi.

Finansal okuryazarlık eğitiminin Erzurum ayağına; Bölge Müdürü Ali Karaarslan, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım ile bölge birliği ve kooperatif çalışanları ile ortak çiftçiler katıldı.

Sırrı GÜL / ERZURUM