Yazdır

Tarım Kredi Kooperatifleri Malazgirt’te

0kapakMalatya Bölge Birliği hinterlandında bulunan Bulanık Tarım Kredi Kooperatifine bağlı Malazgirt hizmet bürosu yapılan törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Muş Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın, Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri, Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Bulanık ve Malazgirt Ziraat Odası Başkanları, STK temsilcileri, Malatya Bölge Birliği personeli, yörede faaliyet gösteren kooperatiflerin yetkilileri, Bulanık Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri, bağlı köylerin muhtarları ile çiftçiler katıldı.

Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Malazgirt ve bağlı 73 köyde yapılan fizibilite çalışmaları ve araştırmalar neticesinde, yörenin özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yönünden büyük potansiyele sahip olduğuna vurgu yaptı.

Altunok, “ÇKS’ye kayıtlı 4 bin üretici ve 625.450 dekar arazinin olduğu yerde Tarım Kredi Kooperatifinin olmaması büyük eksiklikti. Bu eksikliği bugün itibarıyla gidermiş bulunuyoruz. Gerçek manada üreten çiftçinin ayağına hizmeti götürmek hem üretici hem de Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetlerinin artırılması açısından çok önemlidir.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanmak için birinci şartın kooperatife üye olmaktan geçtiğine dikkat çeken Altunok, Tarım Kredi’ye üye olmayan tüm çiftçileri üye olmaya davet etti.

Açılan hizmet bürosuna sahip çıkılması yönünde yöre halkını ve çiftçileri uyaran Bölge Müdürü Altunok, “Bugün itibariyle hizmeti ayağınıza getirdik. Bizler üzerimize düşen görevi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Tabi ki sizlere de düşen görevler var. İnşallah sizlerde tüm tarımsal ve hayvansal ihtiyaçlarınızı Tarım Kredi Kooperatiflerinden sağlarsınız. Sizler yeter ki kooperatifinize sahip çıkın. Hizmet bizden.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Yılmaz, Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç ve Muş Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın birer konuşma yaparak, Malazgirt gibi tarihi öneme sahip olan bir yerde Tarım Kredi Kooperatifinin açılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.