Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

BEREKETLİ KREDİOrtaklarımızın borç ödeme alışkanlıklarının pekiştirilmesi ve borcunu düzenli olarak ödeyen ortaklarımızın ödüllendirilmesi amacıyla “Bereketli Kredi” adı altında yeni bir kredi ürünü geliştirilmiştir.

KREDİ ESASLARI

  • Bereketli Krediden, “2019 yılında 10.000 TL ve üzerinde ayni kredi kullanmış, 2019-2020 yıllarında erteleme, yenileme, yapılandırma gibi ödeme kolaylıklarından yararlanmayan ve borçları kanuni takibe düşmemiş ortaklar” yararlanabilecektir.
  • Bereketli Kredi projesi kapsamında, Tarım Kredi ortalarına faizsiz olarak tohum, gübre, zirai ilaç, yem ve akaryakıt (motorin) kredisi kullandırılacaktır.
  • Bereketli Kredi kullandırılacak ortaklara KKKP (Kaynak Kullanım Katılım Payı), fon, komisyon vb. herhangi bir kredi maliyeti yansıtılmadan yalnızca tarımsal cari faiz oranı uygulanacaktır.
  • Bereketli Kredi tutarının belirlenmesinde 2019 yılında kullandırılan kredi tutarları dikkate alınacak ve bu ortaklara 2019 yılında kullandıkları kredi tutarlarının % 10’u oranında ve 10.000 TL’yi geçmemek koşuluyla “Bereketli Kredi” kullandırılabilecektir.
  • Sübvansiyonlu kredi kullandırılması için temel şartın TARSİM (tarım sigortası) olduğu hususu göz önünde bulundurularak, “Bereketli Kredi” uygulamasından yalnızca kredi kullandırılacak tarih itibariyle geçerli TARSİM poliçesi bulunan ortaklar yararlandırılacaktır.
  • “Bereketli Kredi” uygulaması kapsamında krediler, 2021 yılı Ocak-Şubat-Mart ayları içerisinde kullandırılacaktır.
  • Bereketli Kredi vadesi, kredinin kullandırılacağı tarihteki piyasa koşulları ve ürün bazlı olarak hasat dönemleri/gelir elde etme tarihleri göz önünde bulundurulmak koşuluyla Merkez Birliği’nce belirlenecektir.

Detaylı bilgi ve başvurular için Kooperatiflerimize bekliyoruz.