Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

BEREKETLİ KREDİOrtaklarımızın borç ödeme alışkanlıklarının pekiştirilmesi ve borcunu düzenli olarak ödeyen ortaklarımızın ödüllendirilmesi amacıyla “Bereketli Kredi” adı altında yeni bir kredi ürünü geliştirilmiştir.

KREDİ ESASLARI

  • Bereketli Krediden, “2019 yılında 10.000 TL ve üzerinde ayni kredi kullanmış, 2019-2020 yıllarında erteleme, yenileme, yapılandırma gibi ödeme kolaylıklarından yararlanmayan ve borçları kanuni takibe düşmemiş ortaklar” yararlanabilecektir.
  • Bereketli Kredi projesi kapsamında, Tarım Kredi ortalarına faizsiz olarak tohum, gübre, zirai ilaç, yem ve akaryakıt (motorin) kredisi kullandırılacaktır.
  • Bereketli Kredi kullandırılacak ortaklara KKKP (Kaynak Kullanım Katılım Payı), fon, komisyon vb. herhangi bir kredi maliyeti yansıtılmadan yalnızca tarımsal cari faiz oranı uygulanacaktır.
  • Bereketli Kredi tutarının belirlenmesinde 2019 yılında kullandırılan kredi tutarları dikkate alınacak ve bu ortaklara 2019 yılında kullandıkları kredi tutarlarının % 10’u oranında ve 10.000 TL’yi geçmemek koşuluyla “Bereketli Kredi” kullandırılabilecektir.
  • Sübvansiyonlu kredi kullandırılması için temel şartın TARSİM (tarım sigortası) olduğu hususu göz önünde bulundurularak, “Bereketli Kredi” uygulamasından yalnızca kredi kullandırılacak tarih itibariyle geçerli TARSİM poliçesi bulunan ortaklar yararlandırılacaktır.
  • “Bereketli Kredi” uygulaması kapsamında krediler, 2021 yılı Ocak-Şubat-Mart ayları içerisinde kullandırılacaktır.
  • Bereketli Kredi vadesi, kredinin kullandırılacağı tarihteki piyasa koşulları ve ürün bazlı olarak hasat dönemleri/gelir elde etme tarihleri göz önünde bulundurulmak koşuluyla Merkez Birliği’nce belirlenecektir.

Detaylı bilgi ve başvurular için Kooperatiflerimize bekliyoruz.